Startarrow Press room arrow ELubaczów: WTZ w Oleszycach Lodołamaczem 2022

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniELubaczów: WTZ w Oleszycach Lodołamaczem 2022Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach zdobył II miejsce w konkursie Lodołamacze 2022. Laureatów poznaliśmy w czwartek (6.10) w czasie Ogólnopolskiej Gali, która odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Zwycięzcom wręczono statuetki i medale.

„Lodołamacze” to inicjatywa, której ideą jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń i obojętności na los osób z niepełnosprawnością, głównie na rynku pracy. Jak mówi jeden z organizatorów Konkursu Jan Zając – Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, „Lodołamacz – osoba, firma czy instytucja – to wzór do naśladowania i przewodnik po etycznym i wrażliwym społecznie biznesie. Lodołamacz to pracodawca, który angażuje się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnościami. Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że mamy w Polsce całą armadę Lodołamaczy, która zmienia postrzeganie osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Znajdują w osobach z niepełnosprawnościami partnerów w biznesie, a w szczególności dobrych i zaangażowanych pracowników”.

 

Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się dziennikarze i twórcy filmów oraz firmy z całego kraju. Jedną z nich jest WTZ z Oleszyc, która w kategorii Rehabilitacja społeczno-zawodowa zajęła II miejsce. Nagroda przyznana została za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

 

Galę prowadziła Agata Konarska. W uroczystości wzięła udział m.in. Minister Marlena Maląg. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Pod koniec września informowaliśmy, że Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach został laureatem regionalnego konkursu Lodołamacze 2022.