Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Radio Rzeszów: Znamy podkarpackich Lodołamaczy

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniRadio Rzeszów: Znamy podkarpackich Lodołamaczy

Poznaliśmy laureatów Regionalnego Etapu Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze 2023 dla czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, podlaskiego i podkarpackiego. To XVIII odsłona konkursu, w którym wyróżniane są m.in. firmy i organizacje działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

 

W kategorii otwarty rynek pracy statuetkę Lodołamacza otrzymał Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie. Za najlepszą instytucję uznana została Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Firma ML SYSTEM Spółka Akcyjna z Zaczernia zdobyła I miejsce w kategorii zdrowa firma, a w kategorii przyjazna przestrzeń statuetka trafiła do Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Firma FIBRAIN Sp. z o.o. z  Zaczernia zajęła II miejsce w kategorii biznes odpowiedzialny społecznie.

Bardzo się cieszymy, że wyróżnienie w kategorii dziennikarz bez barier otrzymał nasz kolega, redaktor Wojciech Wójcik.

 

Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie 12 października. Konkurs organizują Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych.

 

Tekst: Bernadeta Szczypta, fot. Marek Maśniak
Źródło: https://radio.rzeszow.pl/