Start

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniWZS w Rzeszowie: XVIII Gala Konkursu Lodołamacze

W dniu 6 września w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się Regionalna Gala XVIII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2023.

Istotą Kampanii Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych oraz stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie wychodzi naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami poprzez świadome zarządzanie obiektami i infrastrukturą, co wpisuje się w naszą politykę dbania o osoby z ograniczeniami ruchowymi, jak również polityką WZS „Dobro chorego jest dobrem najwyższym”. Udogodnienia architektoniczne wpływają na częstość wybierania naszej placówki przez pacjentów – za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie jako pracodawca „wrażliwy społecznie” spełnia oczekiwania rynku pracy zatrudniając osoby z różnym stopniem niepełnosprawności, a tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stara się kierować etyką w biznesie i otwarciem na potrzeby tych osób. Własne doświadczenia są dowodem, że człowiek niepełnosprawny może być wzorowym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

W naszych strukturach funkcjonuje pracownik, który doskonale porozumiewa się z pacjentami głuchymi i głuchoniemymi tłumacząc na język migowy przebieg wizyty i zalecenia pokontrolne dla danego pacjenta, a także koordynator osób niepełnosprawnych (w tym niedowidzących), a Nasi Pacjenci uzyskują pomoc w wielu różnych kwestiach.

Wojewódzki Zespół Specjalistyczny zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Otwarty Rynek Pracy” za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Zdaniem Kapituły działalność Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

Bardzo dziękujemy za docenienie naszej pracyTak wyjątkowa nagrody daje nam siłę i energię do realizacji nowych celów i pozostaje zachętą do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnością.

źródło: https://wzsrzeszow.pl/