Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Kurier Szczeciński: Oto Lodołamacze z Zachodniopomorskiego. Oni kruszą bariery

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniKurier Szczeciński: Oto Lodołamacze z Zachodniopomorskiego. Oni kruszą bariery

Zachodniopomorskie organizacje zwyciężyły w trzech kategoriach Konkursu Lodołamacze. Do reprezentantów naszego regionu powędrowało też kilka wyróżnień.

„Lodołamacze” to największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Przedstawia dobre praktyki zarówno wielkich korporacji, jak i małych i średnich firm oraz zakładów pracy chronionej. Pokazuje, jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz pracodawców, przez edukację, promocję różnorodności, zdrowia, dostępności.

W poniedziałek, 18 września br. w Gdańsku odbyła się regionalna gala XVIII Edycji Konkursu Lodołamacze 2023, podczas której zostali nagrodzeni pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne. Laureaci konkursu pokazują dobre praktyki, wskazując jak przełamywać stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością, ale też zachęcają do tworzenia nowych miejsc pracy oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.

Zachodniopomorskie zdobyło główne nagrody w trzech kategoriach: „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa”, „Instytucja” oraz „Zdrowa firma”.

W kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa” I miejsce oraz statuetkę Lodołamacz 2023 otrzymało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie, które prowadzi Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej w Dobrej.

W kategorii „Instytucja” I miejsce i cenną statuetkę zdobyła Fundacja Promocja Zdrowia, a w kategorii „Zdrowa Firma” - Klub Sportowy Inwalidów START.

Ponadto wyróżnienie otrzymał zespół Spółdzielni Inwalidów SELSIN (kategoria „Otwarty Rynek Pracy”) oraz Mateusz Tomaszewicz (kategoria „Dziennikarz bez Barier”).

Wyróżniony też został Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego - za dostosowanie skonsolidowanej siedziby do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Komisja konkursowa zwracała tu uwagę nie tylko na techniczne rozwiązania, ale i na szereg projektów, mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, w tym na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnością. Niektóre z tych inicjatyw zostały nagrodzone w konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. To na przykład projekt „Dobre Wsparcie – system lokalnych usług społecznych”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Laureatką Lodołamacza Specjalnego została Barbara Jaskierska, twórczyni jedynego w Szczecinie i pierwszego w kraju systemu wsparcia osoby z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej starości.

źródło: https://24kurier.pl/