Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2020 arrow Polskie Radio 24.pl: Gala finałowa konkursu Lodołamacze. Znamy laureata

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni Medialni


Polskie Radio 24.pl: Gala finałowa konkursu Lodołamacze. Znamy laureata

Po raz osiemnasty przyznane zostały nagrody w konkursie Lodołamacze. - Ideą tego konkursu jest prezentowanie i wyróżnianie pracodawców, którzy odznaczają się większą wrażliwością społeczną, niż ogół naszego społeczeństwa - powiedział prezes zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Jan Zając.


 
- Początkowo pokazywaliśmy właśnie tychże lodołamaczy w środowisku pracy. Konkurs ewoluował, prezentujemy więcej kategorii, prezentujemy większą wrażliwość społeczną w oparciu nie tylko o środowisko pracy, ale również o przyjazną przestrzeń, promujemy media, które właśnie pokazują problemy związane z niepełnosprawnością - podkreślił Jan Zając.

 
POSŁUCHAJ
Prezes zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Jan Zając (IAR) 

 

Kategorie konkursowe to między innymi:
zatrudnienie chronione
otwarty rynek pracy
biznes odpowiedzialny społecznie
lodołamacz specjalny

 

Laureatem tej ostatniej kategorii został Paweł Parus, pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

- Także pracuję dość regularnie z kibicami z niepełnosprawnościami. Mam stopień znaczny niepełnosprawności, w zasadzie jestem osobą kompletnie niesamodzielną, natomiast nie patrzę na to, co jest złe, lecz raczej poruszam te zawsze te kwestie, które są ważne i które ja mogę zrobić. Nie skupiam się na tym, czego nie mogę zrobić, bo tego jest bardzo dużo, za dużo. Więc łatwiej jest znaleźć to, co zrobić mogę - wyjaśnił laureat.

 

POSŁUCHAJ
Paweł Parus, pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami (IAR) 

Paweł Parus jest także założycielem pierwszego w Polsce Klubu Kibiców Niepełnosprawnych i współzałożycielem Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

 

źródło: https://polskieradio24.pl/