Startarrow Etap centralny arrow Aktualności arrow Nowa Sól Nasze Miasto: Pierwsze miejsce dla Nowej Soli w ogólnopolskim konkursie

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniNowa Sól Nasze Miasto: Pierwsze miejsce dla Nowej Soli w ogólnopolskim konkursie

Centrum Aktywności Społecznej z Nowej Soli zostało uhonorowane statuetkę Lodołamacza w kategorii „Przyjazna Przestrzeń-Dostępność Cyfrowa” podczas gali finałowej ogólnopolskiego konkursu. Uroczystość odbyła się 12 października w Zamku Królewskim w Warszawie.

– To wielkie wyróżnienie przyznawane od osiemnastu lat za aktywność w różnych sferach społecznych – poinformował prezydent Jacek Milewski, dziękując swoim pracownikom za zaangażowanie.

Lodołamacze. Co to za kampania?
Lodołamacze to kampania, która promuje zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, a także likwidowanie wszelkich barier, aby osoby te mogły pełnoprawnie funkcjonować w codziennym życiu.

– Istotą Kampanii Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk – informują organizatorzy konkursu. – Pragniemy, by idea Konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.
Dyrekcja i pracownicy CAS, dziękując kapitule i gronu swoich odbiorców, podkreślają, że otrzymana nagroda jest motywację do dalszych aktywności oraz dbałości o dalszy rozwój, poprzez budowanie potencjału dostępności miejsca.

Lodołamacz. Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs Lodołamacze odbywa się pod patronatem honorowym Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Nowosolskie Kryształu Wolontariatu. Termin
A tymczasem w Nowej Soli jeszcze przez kilka dni, do 20 października można zgłaszać kandydatów do trzeciej edycji konkursu „Nowosolskie Kryształu Wolontariatu”. Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, mieszkańcy (osoby fizyczne), grupy inicjatywne, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa.
OPRAC.: Eliza Gniewek-Juszczak
źródło: https://nowasol.naszemiasto.pl/