Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Radio Wrocław: Ruszyła 19. edycja konkursu Lodołamacze

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniRadio Wrocław: Ruszyła 19. edycja konkursu Lodołamacze

 

 

W konkursie rozdane nagrody dla osób i przedsiębiorstw, które korzystają i aktywizują osoby. Ruszył nabór o przyznaniu nagród.
„Wystarczy wejście na naszą stronę internetową, są tam przygotowane ankiety — każdy z państwa może to być kontrolowane. Jeśli gdzieś jest, że warto wypromować firmę — też można to napisać. W urządzeniu roku w konkursie regionalnym 450 firm” – mówi Barbara Pokorny przewodnicząca rady narodowej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Posłuchaj

 

Bartłomiej Kazubski, który jako osoba z niepełnosprawnością prowadzi swoją firmę badawczą, mówi, że zatrudnienie takich osób wciąż jest niewielkie „Tak naprawdę, to największym wykluczeniem jest wykluczenie osób z niepełnosprawnościami. Popatrzmy na rynek pracy. Niecały 20% osób pracuje — czyli 80% siedzi w domu. Część z nich może pracować — ale nie są w stanie znaleźć dla siebie stanowiska".

 

Posłuchaj

 

Zgłoszenia do Lodołamaczy
Kandydatów do otrzymania Lodołamaczy można zgłaszać od dziś, w dziewięciu kategoriach. Można to zrobić poprzez specjalny formularz dostępny na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl. Zbieranie zgłoszeń potrwa do 15 sierpnia.

 

Autor: Ida Górska, BT
Źródło: https://www.radiowroclaw.pl/