Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Mój Powiat: Ruszyła 19. edycja konkursu Lodołamacze

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniMój Powiat: Ruszyła 19. edycja konkursu Lodołamacze

 

W konkursie rozdane zostaną nagrody dla osób i przedsiębiorstw, które zatrudniają i aktywizują osoby niepełnosprawne. Ruszył nabór wniosków o przyznanie nagrody.


 

"Wystarczy wejść na naszą stronę internetową, są tam przygotowane ankiety — każdy z Państwa może to zrobić. jeżeli gdzieś widzimy, iż warto jakąś firmę wypromować — też można do nas napisać. W zeszłym roku w konkursie wzięło udział 450 firm" - mówi Barbara Pokorny przewodnicząca rady krajowej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Bartłomiej Kazubski, który jako osoba z niepełnosprawnością prowadzi swoją firmę badawczą, mówi, iż zatrudnienie takich osób wciąż jest niewielkie „Tak naprawdę, to największym wykluczeniem jest wykluczenie osób z niepełnosprawnościami. Popatrzmy na rynek pracy. Niecały 20% osób pracuje — czyli 80% siedzi w domu. Część z nich może pracować — ale nie są w stanie znaleźć dla siebie stanowiska".

Zgłoszenia do Lodołamaczy Kandydatów do otrzymania Lodołamaczy można zgłaszać od dziś, w dziewięciu kategoriach. Można to zrobić poprzez specjalny formularz dostępny na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl. Zbieranie zgłoszeń potrwa do 15 sierpnia.