Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Zawsze Pomorze: Startuje XIX edycja konkursu Lodołamacze

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniZawsze Pomorze: Startuje XIX edycja konkursu Lodołamacze

 

Integracja i aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami – to tylko niektóre z głównych celów ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”. W środę, 15 maja w Centrum Dolna Brama w Gdańsku odbyła się konferencja inaugurująca już XIX edycję kampanii.


Konkurs „Lodołamacze” to organizowana od 2006 r. inicjatywa, mająca na celu wsparcie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami poprzez ich integrację oraz promowanie przyjaznych dla nich przedsiębiorstw, zarówno pod względem dostępności, jak i powstawania odpowiednich miejsc pracy. Poza tym organizatorzy dążą do przełamywania stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych oraz zachęcają do prowadzenia biznesu w sposób zrównoważony i odpowiedzialny społecznie.

 

„Lodołamacze”. Startuje XIX edycja konkursu
Podczas konkursu przewidziane jest aż 10 kategorii, w tym dwa specjalne – „Lodołamacz specjalny” oraz „Super Lodołamacz”. W nich organizatorzy wybierają przedsiębiorstwa najbardziej wspierające osoby z niepełnosprawnościami. Z każdym rokiem liczba uczestników konkursu stale rośnie, pobijając rekord w 2023 r. z równo 450 uczestnikami.

 

– Nasz konkurs ma formę kampanii, w której najważniejsza jest idea. Ważne, że media poruszają ten temat, łamiąc te „lody” stereotypów i obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami – powiedziała podczas środowej konferencji Magdalena Słonecka-Kuich, reprezentująca Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Konkurs dzieli się na dwa etapy: regionalny i centralny. W tym roku regionalny potrwa od 8 maja do 15 sierpnia. Z kolei centralny zakończy się 17 października uroczystą galą w Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie zwycięzcy zostaną nagrodzeni za swoją działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

autor: Łukasz Zimny
źródło: https://www.zawszepomorze.pl/