Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow PFRON: Wystartowała XIX edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniPFRON: Wystartowała XIX edycja Kampanii Społecznej Lodołamacze

 

 

Na zaproszenie Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON uczestniczyliśmy w konferencji inaugurującej XIX edycję Konkursu Lodołamacze 2024 oraz Kampanię na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.


W konferencji inauguracyjnej Lodołamacze 2024 uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk zaangażowanych w rehabilitację społeczną i zawodową, przedsiębiorcy, ubiegłoroczni laureaci Konkursu oraz media.

W trakcie spotkania odbyła się prezentacja dotycząca Kampanii i Konkursu Lodołamacze oraz tegorocznych zasad konkursu. Przedstawiono aktualnie zachodzące zmiany na rynku pracy osób z niepełnosprawnościami a także zaprezentowano profil firmy przełamującej bariery w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Niezmiennie od lat ideą Konkursu Lodołamacze jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przede wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy. Wydarzenie ma za zadanie uhonorować i docenić pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, ale nie tylko.

Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatów do tytułu "Lodołamacze 2023” w następujących kategoriach:

  • Zatrudnienie Chronione;
  • Otwarty Rynek Pracy;
  • Rehabilitacja społeczno-zawodowa;
  • Instytucja;
  • Przyjazna przestrzeń – Dostępność;
  • Zdrowa Firma;
  • Dziennikarz bez barier;
  • Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony rozwój biznesu.

 

Konkurs podzielony został na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych regionach kraju oraz centralny – w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2024.
Statuetki zostaną przyznane w 8 kategoriach. Dodatkowo na laureatów XIX edycji Konkursu czekają również 2 kategorie specjalne „Super Lodołamacz” i „Lodołamacz Specjalny”.
Prestiżową nagrodą Lodołamacza 2023 zostaną wyróżniane firmy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Organizatora.

Kontakt w sprawie Konkursu: tel. 22 620 32 02; e-mail: 

Galeria zdjęć

źródło: https://www.pfron.org.pl/