Start

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniAgnieszka Korczyńska ambasadorką XIX edycji Konkursu Lodołamacze

Dziennikarka i Podwydawczyni DDTVN, gdzie zajmuje się tematami społecznymi, w szczególności dotyczącymi osób z niepełnosprawnościami. Przybliża widzom ich potrzeby, marzenia, oczekiwania i pragnienia. Pokazuje jak kohabitują i rezonują z otoczeniem, w którym przyszło im żyć.

Z telewizją TVN związana od 2001 roku. Zaczynała a potem doskonaliła swoje dziennikarskie szlify w Rozmowach w toku.

Od kilkunastu lat porusza się na wózku i nigdy nie zamierzała utknąć w przysłowiowych czterech ścianach obserwując świat z pozycji biernego widza. Podkreśla wagę akceptacji własnej niepełnosprawności, a jej optymistyczne podejście do życia daje możliwość niestereotypowego spojrzenia na osoby z niepełnosprawnością. Jej misją jest krzewienie wiedzy na temat osób niepełnosprawnych, ich funkcjonowania w społeczeństwie jako jednostek uprzywilejowanych i wynikających z ich statusu potrzeb; jednostek równych i równowartościowych.

Opiekunka 3,5 kilogramowej pinczerki Zosi z którą stara się nigdy nie rozstawać. Zapalona ogrodniczka i miłośniczka róż. Najchętniej odpoczywa w ciszy warszawskiego ROD-u na Siekierkach, z książką fantasy. Entuzjastka IXI powieści. Czekoladoholiczka. Na co dzień interesuje się polityką, bo doskonale wie, że ona interesuje się nią.  Od 20 lat nie przegapiła ani jednego wydania Faktów TVN.