Startarrow Etap regionalny arrow Mazowiecki arrow Gala Finałowa Regionalnego Etapu Konkursu Lodołamacze 2007 w Płocku

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy












Ogólnopolscy Patroni Medialni










Sponsor


Gala Finałowa Regionalnego Etapu Konkursu Lodołamacze 2007 w Płocku
12 kwietnia 2007 roku w Domu Technika PKN Orlen w Płocku odbyła się Gala Finałowa Regionalnego Etapu Konkursu Lodołamacze 2007 zorganizowana przez Oddział Mazowiecki Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
 
Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście,  a wśród nich przedstawiciele patronów honorowych i medialnych Konkursu oraz przedstawiciele Kapituły. Jak powiedział Tadeusz Szczepański, przewodniczący Rady Wojewódzkiej POPON – Liczna państwa obecność na dzisiejszej uroczystości upewnia mnie, że ta inicjatywa ma sens i jest potrzebna. Ideą naszego Konkursu jest nagradzanie takich pracodawców, którzy w odpowiedzialny sposób podchodzą do zatrudniania osób niepełnosprawnych, czy wręcz traktują to jako swoja misję – dodał przewodniczący Rady Wojewódzkiej POPON na Mazowszu.

Po części oficjalnej zgromadzeni goście bawili się podczas występu zespołu „Pół słowem, pół gestem” oraz recitalu studentek Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie.

Laureaci Konkursu Lodołamacze 2007 w Oddziale Mazowieckim

Zwycięzca w kategorii Zakład Pracy Chronionej:

PSI – Spółdzielczy Producent Sprężyn z Siedlec
- Za długoletnią i w sposób wzorcowy, prowadzoną działalność gospodarczą z udziałem wielu pracowników z poważnymi schorzeniami oraz za wszechstronną działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.
Początek działalności firmy sięga roku 1950, kiedy to w Sądzie Powiatowym w Siedlcach zarejestrowano Spółdzielnię pod nazwą Podlaska Spółdzielnia Inwalidów. Obecnie jest ona producentem sprężyn technicznych oraz wyrobów giętych z drutu i taśmy. Firma ma szerokie grono odbiorców z różnych gałęzi przemysłu w kraju i zagranicą.

II miejsce i srebrny medal – Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o.

III miejsce i brązowy medal – AMS S.A.

Zwycięzca w kategorii Otwarty Rynek Pracy:

Wiko Company S.A. – Stare Babice k/Warszawy
- Za kontynuację pozytywnej polityki personalnej wobec zatrudnianych osób niepełnosprawnych,  po rezygnacji firmy ze statusu Zakładu Pracy Chronionej. A także za efektywne i umiejętne wykorzystanie potencjału osób niepełnosprawnych na różnych stanowiskach, w tym na wielu kierowniczych.
To firma powstała w 1991 roku i specjalizująca się w produkcji mebli i wyposażenia do sklepów i biur. Posiada nowoczesny park maszyn, co powoduje, że jej wyroby są nie tylko funkcjonalne i solidne, ale również wyprodukowana z materiałów najwyższej jakości.

II miejsce i srebrny medal – FOLMAX

III miejsce i brązowy medal – Carrefour Polska Sp. z o.o.

Zwycięzca w kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

Stowarzyszenie Praca dla Niewidomych, Rolniczy Zakład dla Niewidomych – Stanisławowo k/Drobina
- Za pionierską organizację pracy, aktywizację i rehabilitację osób niewidomych w środowisku wiejskim, również za szeroko pojętą pomoc dla lokalnej społeczności m.in. codzienne bezpłatne przygotowanie i dostarczanie obiadów uczniom z dwóch wiejskich szkół.
Stowarzyszenie realizuje programy aktywizacji zawodowej i społecznej. Osoby niepełnosprawne przygotowują posiłki (wykorzystując uprawiane przez siebie warzywa), przekazują je w termosach do szkół, doposażają także wiejskie szkoły w sprzęt kuchenny.

II miejsce i srebrny medal – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem w Działdowie

III miejsce i brązowy medal – Kapituła zdecydowała o nie przyznawaniu nagrody.

Zwycięzcy w kategorii Pracodawca Osoba Niepełnosprawna

W tym roku Kapituła nie przyznała Lodołamacza ani jakiejkolwiek innej nagrody w tej kategorii.

Dodatkowe tytuły, przyznane przez Kapitułę:

Super Lodołamacz – Zakład Pracy Chronionej PPHU Jan-Pol z Siennicy i jego właściciela Janusza Konerbergera
- Dla najlepszego z najlepszych - skuteczny przedsiębiorca, wielki społecznik, wielki autorytet dla pracowników i lokalnej społeczności.
Firma istnieje od 1992 roku i od początku zatrudnia osoby niepełnosprawne. Jest producentem podzespołów dla rynku motoryzacyjnego w Polsce i zagranicą. Firma jest znana ze swej wyjątkowej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Organizuje warsztaty terapii zajęciowej (WTZ), buduje mieszkania dla najuboższych, działa charytatywnie na rzecz dzieci i przyszłych sportowców.

Lodołamacz Specjalny - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mławie
 - Za innowacyjne podejście do zatrudniania osób niepełnosprawnych w administracji państwowej  - ewidentne przełamanie funkcjonujących stereotypów.
W latach 2000-2002 PCPR utworzyło miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, które utrzymuje do dziś.