Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2011 arrow W Bydgoszczy zainaugurowano Lodołamacze!

Wersja dla osób niedowidzących










W Bydgoszczy zainaugurowano Lodołamacze!
- Laureaci konkursu pokazują że rynek pracy nie jest bezduszny, pokazują, że liczy się nie tylko wymiar ekonomiczny, ale i społeczny – mówił Maciej Eckardt, wicemarszałek  województwa kujawsko-pomorskiego na konferencji poświęconej rozpoczęciu etapu regionalnego III edycji Konkursu Lodołamacze. Inauguracja miała miejsce w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

 

Ideą konkursu Lodołamacze, który w województwie warmińsko-pomorskim organizowany jest po raz pierwszy jest promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych, a także kreowanie standardów ich zatrudniania. Kapituła konkursu wyłoni regionalnych zwycięzców w pięciu kategoriach: Zakład pracy chronionej, Otwarty rynek pracy, Pracodawca Nieprzedsiębiorca, Przedsiębiorca – Osoba Niepełnosprawna, a także w nowej kategorii – Zakład Aktywności Zawodowej.

Konkurs Lodołamacze w województwie kujawsko-pomorskim, POPON organizuje już po raz trzeci. W ubiegłorocznej edycji, wśród laureatów ogólnopolskich znalazła się firma z naszego województwa - Zelan Antoni Zieliński w Nakle nad Notecią. – Liczę że przedsiębiorcy i instytucje z naszego regionu zajmą i tym razem jedno z czołowych miejsc. Jest to konkurs, które ma trwałe miejsce w działalności instytucji , których  los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny – podkreślał Maciej Eckardt, wicemarszałek  województwa. – Ta inicjatywa czyni nas samych lepszymi – zakończył.

Przedstawiciele samorządu włączyli się w propagowanie idei zatrudniania osób niepełnosprawnych. – Wszystkich zachęcam do udziału w konkursie – mówiła Maria Dreszer, Pełnomocnik Zarządu Województwa ds. Osób Niepełnosprawnych.

Istotą konkursu  Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, a także integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym. Konkurs promuje przedsiębiorstwa, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną, otwartą na problemy osób niepełnosprawnych, ma być także zachętą do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.