Startarrow media o nas arrow WUP patronem konkursu Lodołamacze - www.wup.mazowsze.pl

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniWUP patronem konkursu Lodołamacze - www.wup.mazowsze.pl

22 stycznia ruszyła IV edycja konkursu „Lodołamacze 2009", organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad regionalnym etapem konkursy na Mazowszu objął p.o. Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Krzysztof Strzałkowski, który jest również członkiem Regionalnej Kapituły konkursu.

Głównym celem konkursu jest przełamanie stereotypów i uprzedzeń związanych  z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych, wskazywanie pozytywnych wzorców integracji społecznej oraz promocja przedsiębiorców wyróżniających się profesjonalną polityką zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
W konkursie mogą wziąć udział: pracodawcy, zakłady aktywności zawodowej, osoby niepełnosprawne prowadzące własne przedsiębiorstwa. Składa się dwóch etapów: regionalnego i centralnego. Na Mazowszu konkurs rozpoczął się 22 stycznia.
- Laureatów wyłoni Kapituła, do której zostali powołani ludzie cieszący się dużym autorytetem moralnym i wysokim zaufaniem społecznym. Będą oni oceniać  organizację pracy w firmach zatrudniających niepełnosprawnych,  liczbę miejsc pracy utworzonych w ostatnim roku, szkolenia, rehabilitację zawodową, działalność charytatywną, dostosowanie infrastruktury zakładu do potrzeb pracowników niepełnosprawnych - powiedział  Jan Zając, prezes POPON.
Zakończenie I etapu konkursu jest planowane w kwietniu b.r. Regionalni zwycięzcy przechodzą do centralnego etapu konkursu, w którym Kapituła wyłoni ogólnopolskich laureatów „Lodołamaczy 2008". Ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas Wielkiej Gali „Lodołamacze 2009" w maju bieżącego roku.

Źródło: http://wup.mazowsze.pl/new/?aktualnosci=1&aid=1550314259
Data publikacji: 23.01.2009.