Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2011 arrow Zatrudnij niepełnosprawnego - Gazeta Wyborcza Poznań

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Zatrudnij niepełnosprawnego - Gazeta Wyborcza Poznań

Rusza czwarta edycja konkursu "Lodołamacze" dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

 

- Może pracują wolniej, ale za to dokładniej. A przy tym są bardzo lojalni, wdzięczni za pracę - mówi o swoich pracownikach Andrzej Kawa z podpoznańskich Sadów. Od 22 lat jego firma Glutenex produkuje dietetyczną żywność: dla diabetyków, chorych na celiakię.

W ubiegłym roku Kawa otrzymał statuetkę "Lodołamacza", wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom zatrudniającym niepełnosprawnych. - U mnie są i osoby niepełnosprawne ruchowo, i intelektualnie. A jak dostałem nagrodę, stwierdziłem: czas podnieść poprzeczkę. I przyjąłem dwóch głuchoniemych na etat i jeszcze 12 głuchoniemych uczniów do nauki zawodu - opowiada.
Konkurs "Lodołamacze" od czterech lat organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Do pierwszej edycji zgłosiło się 201 firm z całej Polski, do zeszłorocznej - już o 70 proc. więcej.

- Cieszy mnie, że pracodawcy coraz chętniej przełamują bariery, a ci, którzy już dostaną wyróżnienie, mają odwagę mierzyć wyżej - mówi Monika Tykarska z POPON. - "Lodołamacz" to tylko statuetka, ale statuetka bardzo prestiżowa. Jeden z pracodawców chwalił mi się, że po tym, jak otrzymał wyróżnienie, rozdzwoniły się u niego telefony od klientów. Firmy wrażliwe społecznie wzbudzają większe zaufanie. Chętniej robi się z nimi interesy.

Pracodawcy niepełnosprawni lub zatrudniający niepełnosprawnych - mogą zgłaszać się do konkursu do 16 marca. Więcej informacji na stronie www.lodolamacze.info.pl.


Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
Data publikacji: 28.01.2009.