Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2011 arrow Konkurs zachęca do przełamywania lodów - www.mmpoznan.pl

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Konkurs zachęca do przełamywania lodów - www.mmpoznan.pl

Rusza IV edycja Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze 2009”. Do 16 marca będą przyjmowane zgłoszenia do wielkopolskiego etapu Lodołamacze 2009, w którym nagradza się pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne.

To już czwarta edycja konkursu, który składa się z dwóch etapów: regionalnego i ogólnopolskiego. Jego celem jest wyróżnienie firm i przedsiębiorstw, które chętnie zatrudniają osoby niepełnosprawne.
- Konkurs ma nie tylko zachęcić pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych, ale też pomóc tym osobom odnaleźć się na rynku pracy – pokazać im, że są firmy, które zatrudniają osoby niepełnosprawne – tłumaczy ideę konkursu Monika Tykarska, wiceprezes zarządu krajowego Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Zwycięzca konkursu będzie mógł przez rok posługiwać się tytułem i certyfikatem „Lodołamacz – Pracodawca Wrażliwy Społecznie” oraz umieszczać konkursowy logotyp na swoich produktach.

Choć co roku na konkurs przychodzi coraz więcej zgłoszeń, z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych w Polsce ciągle nie jest najlepiej.
- Problemem jest mentalność nie tylko pracodawców, ale też osób niepełnosprawnych. Wiele z nich nie ma świadomości, że może mieć zawód i normalną pracę – tłumaczy dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ferdynand Łukanowski.

Do zatrudniania osób niepełnosprawnych zachęca ubiegłoroczny zdobywca tytułu Lodołamacza, Andrzej Kawa – właściciel firmy Glutenex zajmującej się produkcją żywności bezglutenowej, niskobiałkowej oraz przeznaczonej dla diabetyków.
- Obecnie zatrudniam 33 osoby zdrowe i 54 niepełnosprawne – są to zarówno osoby niepełnosprawne ruchowo i umysłowo, a niedawno zatrudniłem także dwie osoby niesłyszące. Na przyuczenie przyjąłem też 12 uczniów ze szkoły dla niesłyszących na Śródce – mówi Andrzej Kawa. – Osoby niepełnosprawne być może pracują trochę wolnej, ale za to dokładniej. Poza tym są bardzo wdzięczne za daną im pracę.    

Zgłoszenia do etapu wielkopolskiego będą przyjmowane do 16 marca. Zwycięzców poznamy 22 kwietnia. Zwycięska firma weźmie udział w etapie ogólnopolskim, którego rozstrzygnięcie nastąpi w maju.

Źródło: http://www.mmpoznan.pl/3193/2009/1/28/konkurs-zacheca-do-przelamywania-lodow?category=depesze
Data publikacji: 28.01.2009.