Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2011 arrow Lodołamacze wciąż przełamują bariery - www.radiomerkury.pl

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniLodołamacze wciąż przełamują bariery - www.radiomerkury.pl

Rusza czwarta edycja konkursu "Lodołamacze" dla "pracodawców wrażliwych społecznie". Nagradzane są w nim firmy i zakłady, które są przyjazne osobom niepełnosprawnym, stwarzają im dobre warunki pracy. Konkurs jest jednocześnie kampanią społeczną, która ma zachęcać pracodawców do przełamywania stereotypów i barier.


Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - Zygmunt Jeżewski przyznaje, że niepełnosprawni mają kłopot ze znalezieniem pracy, ponieważ mają słabe wykształcenie. Andrzej Kawa prowadzi zakład pracy chronionej w podpoznańskich Sadach. Większość z jego pracowników, to osoby niepełnosprawne ruchowo lub upośledzone umysłowo. Jego zdaniem, niepełnosprawny znaczy bardziej odpowiedzialny. Te osoby wykonują swoją pracę dokładniej, przywiązują do niej uwagę. Przede wszystkim się starają - są niepełnosprawni, ale odpowiedzialni. Sumienni, pamiętają o zakładzie - mówi przedsiębiorca.

Konkurs "Lodołamacze" organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Marii Kaczyńskiej. Kandydatów można zgłaszać do 16 marca. Ogłoszenie wyników - w maju, w Warszawie.


Źródło: http://www.radiomerkury.pl/index.php?art=31792

Data publikacji: 28.01.2009.