Startarrow Etap regionalny arrow Wielkopolski arrow Lombard: od nich uczymy się radości życia i pokory

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni Medialni


Lombard: od nich uczymy się radości życia i pokory
Osoby niepełnosprawne to ludzie z niewygodami, z którymi każdego dnia muszą się zmagać. Od kilkunastu lat jesteśmy związani ze środowiskami osób niepełnosprawnych intelektualnie, ruchowo, niewidomych i słabowidzących. To wspaniali ludzie, od których każdego dnia uczymy się radości życia i wielkiej pokory dla niego.

Te spotkania sprawiają, że patrzymy na świat innymi oczami, dostrzegając tych wciąż często niesłusznie wykluczonych z życia codziennego wszechobecnymi barierami, nieprzygotowanym dla nich rynkiem pracy i traktowaniem, jako ten „gorszy” pracownik, któremu trzeba stworzyć szczególne warunki, pomimo, że Państwo stara się finansować każde takie stanowisko pracy! Z tym należy walczyć, ale również wspierać i pokazywać te Firmy, które swoich niepełnosprawnych pracowników, traktują z należytym szacunkiem! Osoby niepełnosprawne to dzisiaj często ludzie dobrze wykształceni.  W swojej pracy są niezwykle oddani i doceniają tych, którzy tą pracę im umożliwiają. Drzemie w tych ludziach ogromny potencjał. Chcą spełniać swoje marzenia, a Ona właśnie pchają nas na wyżyny naszych własnych możliwości.

Nasz niepełnosprawny przyjaciel Marek Siwek, z którym koncertujemy w integracyjnym projekcie Symbioza, jest przykładem człowieka, który jest niepełnosprawny, ale nie, gdy śpiewa. W swoich tekstach pisanych do muzyki Grzegorza, pisze o zwykłych ludzkich problemach, ale i wartościach osiągalnych jedynie przed śmiercią. Chory na SM i raka Marek był częstym „gościem” ośrodków opieki paliatywnej, gdzie spisywał przemyślenia ludzi na łożu śmierci. Z tych niezwykłych spotkań powstały równie niezwykłe piosenki, którymi Marek chce pokazywać ludziom, że zawsze jest nadzieja, że nie należy się poddawać i te idee realizuje w życiu, dziś już, jako szczęśliwy mąż niezwykłej Oli, która wyrwała Go ze szponów śmierci.

Przykładem wielkiej siły człowieka są również Olimpiady Specjalne Polska, gdzie dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni intelektualnie mierzą się w przeróżnych dyscyplinach olimpijskich wygrywając przy tym sportowe trofea i medale olimpijskie.

Marta Cugier i Grzegorz Stróżniak

LOMBARD