Startarrow Press room arrow Informacje prasowe arrow Serdecznie zapraszamy na Gale regionalne Konkursu Lodołamacze 2012

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni

Serdecznie zapraszamy na Gale regionalne Konkursu Lodołamacze 2012
Serdecznie zapraszamy na  Gale regionalne Konkursu Lodołamacze 2012, podczas których nagrodzimy pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Laureaci Lodołamaczy, to firmy i osoby, które wyróżniają się na tle konkurencji profesjonalną polityką personalną. Działają w różnych obszarach biznesu, dbają o rozwój swoich firm, jednocześnie stwarzają osobom z niepełnosprawnością równe szanse na podjęcie pracy.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 330 firm z otwartego i chronionego rynku pracy oraz instytucje i organizacje. Organizatorem siódmej już edycji Konkursu jest Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Podmioty, które zdecydowały się ubiegać o miano Lodołamacza 2012 były zobowiązane do wypełnienia i przesłania formularza zgłoszeniowego. Ocenie podlegał m.in.: wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, liczba nowoutworzonych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, dostosowanie infrastruktury zakładu, a także działania na rzecz zmniejszenia ograniczeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych. Statuetki Lodołamacza wręczone zostaną w trzech kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek Pracy oraz Pracodawca Nieprzedsiębiorca. Statuetką Super Lodołamacza Kapituła nagrodzi także najlepszego z najlepszych, czyli przedsiębiorcę, instytucję lub organizację, a  statuetką Lodołamacza Specjalnego osobę o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Nadesłane formularze konkursowe będą oceniane i analizowane przez niezależne Kapituły regionalne. W ich skład wchodzą osoby zaangażowane w życie społeczne regionu, a także eksperci z dziedziny polityki społecznej.

 

Patronem Konkursu jest Małżonka Prezydenta Anna Komorowska. Ambasadorem ogólnopolskim Zbigniew Zamachowski. W kampanię w poszczególnych regionach jako ambasadorowie zaangażowali się m. in. Stan Borys, Piotr Kupicha z Zespołem Feel, Monika Kuszyńska, Renata Mauer-Różańska, Anna Rogowska, Mietek Szcześniak, Zbigniew Wodecki, Zespół Lombard.

 

Zwycięzcy pierwszego Etapu ze wszystkich regionów automatycznie przechodzą do Centralnego Etapu Konkursu, w którym Kapituła wyłoni ogólnopolskich Lodołamaczy 2012. Lodołamaczy ogólnopolskich poznamy 27 września podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Patronem medialnym Konkursu jest TVP 2, TVP info, Polskie Radio Program Pierwszy, Dziennik Gazeta Prawna, Portal Infor.

 

miasto termin miejsce godzina
Gdańsk 3 września Sala Obrad Rady Miasta w Nowym Ratuszu w Gdańsku, ul. Wały Jagiellońskie 1 14.00
Warszawa 6 września Muzeum Klekcji im. Jana Pawła II w Warszawie, Plac Bankowy 1, Warszawa 14.00
Kraków 10 września Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" w Krakowie ul. Papiernicza 2 14.00
Bydgoszcz 10 września BWA ul. Gdańska 20 12.00
Wrocław 12 września Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1 12.00
Łódź 13 września Muzeum Kinematografii ul. Zwycięztwa 1, Łódź
Rzeszów 17 września Sala Kolumnowa Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 11.00
Katowice/Chorzów 18 września Chorzowskie Centrum Kultury ul. Sienkiewicza 3, Chorzów 12.00
Poznań 20 września Pałac Działyńskich w Poznaniu, ul. Stary Rynek 78 15.00