Agata Duda po intensywnych podróżach dyplomatycznych, podczas których towarzyszyła swojemu mężowi, znalazła trochę czasu, aby wziąć udział w krajowych wydarzeniach. W środę pierwsza dama zjawiła się na gali finałowej Zostań Lodołamaczem. Odbywający się co roku konkurs zrzesza pracodawców, którzy w swoich firmach zatrudniają osoby niepełnosprawne. Żona prezydenta objęła honorowy patronat nad uroczystością. Zdecydowała się także na przemówienie, w którym podkreśliła, jak ważne jest wzajemnie wspieranie się i szacunek do drugiej osoby.
Umiejętnie i konsekwentnie kruszą Państwo lody obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami - mówiła Małżonka Prezydenta RP podczas gali „Lodołamacze" na Zamku Królewskim w Warszawie.
Wśród laureatów XII edycji konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze 2017", organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, znalazły się organizacje i firma z województwa podlaskiego.
Wśród laureatów konkursu są firmy, instytucje i organizacje, przełamujące stereotypy i uprzedzenia, z całego kraju. I miejsce w kategorii Przyjazna Przestrzeń zdobyła Fundacja z naszego regionu.
"Udowodniliście państwo, że niepełnosprawność absolutnie nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów tak w życiu społecznym, jak i zawodowym" – powiedziała podczas XII Gali Lodołamacze Agata Kornhauser-Duda Małżonka Prezydenta RP i dodała, że tylko taka postawa powoduje, że "możemy mienić się społeczeństwem prawdziwie nowoczesnym".
Dalej Razem sp. z o.o. z Zielonej Góry zajęła pierwsze miejsce i otrzymała Statuetkę LODOŁAMACZ w kategorii "Otwarty rynek pracy" w ogólnopolskim konkursie Lodołamacze 2017.
Lodołamacze, odbywający się co roku od 11 lat konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie na odbywającej się w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku gali, zgromadził uczestników z wielu miast Polski. Wśród laureatów znalazła się także nasza redakcyjna koleżanka Dorota Abramowicz.
Integrują osoby niepełnosprawne i przełamują stereotypy związane z ich zatrudnianiem. Za swoje zaangażowanie zostali docenieni. W Filharmonii Bałtyckiej na gali regionalnej przyznano Lodołamacze 2017.
We wtorek w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XII plebiscycie Pracodawców Wrażliwych Społecznie o tytuł Lodołamacza 2017. Jedno z wyróżnień trafiło do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Goście Rozmowy Faktów - Barbara Pokorny, przewodnicząca Rady Krajowej POPON oraz Janusz Cieślak, prezes firmy MetalERG z Oławy – tegoroczny laureat Lodołamacza
Zatrudnianie niepełnosprawnych to temat, który nadal pełen jest stereotypów i uprzedzeń. Widać to w liczbach. Spośród blisko dwóch milionów osób z orzeczeniem o niepełnosprawności pracuje raptem 1/4. By to się zmieniło, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych od lat wyróżnia firmy, które tworzą dla nich odpowiednie warunki pracy.
Trwa 12. edycja konkursu Lodołamacze. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia. W tym roku nagrody będą przyznawane w ośmiu kategoriach, w tym trzech nowych: Przyjazna Przestrzeń, Dziennikarz bez Barier oraz Zdrowa Firma.
W siedzibie Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krakowie odbyła inauguracja 12. edycji konkursu LODOŁAMACZE. W konferencji otwierającej konkurs udziął wziął Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.
Trzy nowe kategorie wprowadzono w tym roku do 12. edycji konkursu „Lodołamacze”: przyjazna przestrzeń, zdrowa firma i dziennikarz bez barier – poinformowano w Krakowie podczas regionalnej inauguracji konkursu.
7 lipca 2017 r. z inicjatywy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Małopolskim Oddziałem PFRON, odbyła się konferencja prasowa pn. „Lodołamacze 2017 – nowa odsłona”.
"Zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy"- to motto XII edycji konkursu Lodołamacze. Promuje on pracodawców, wyróżniających się wrażliwością społeczną i przyjmujących do pracy osoby niepełnosprawne.
Trzy nowe kategorie wprowadzono w tym roku do 12. edycji konkursu "Lodołamacze": przyjazna przestrzeń, zdrowa firma i dziennikarz bez barier - poinformowano w piątek w Krakowie podczas regionalnej inauguracji konkursu.
W siedzibie Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krakowie odbyła inauguracja 12. edycji konkursu LODOŁAMACZE.
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „Lodołamacza" i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze". W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.
W połowie maja zaczęło się przyjmowanie zgłoszeń, firm, instytucji, osób, organizacji do tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu: LODOŁAMACZE – dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Przykładem godnym naśladowania może być współpraca, jaką na rzecz osób z niepełnosprawnościami rozpoczęły ZUS i PFRON.
Przed nami XII edycji konkursu Lodołamacze. W porównaniu z dotychczasowymi odsłonami nieco się ona zmieniła – zyskała nową strukturę i nowe zasady. Niezmienne pozostało to, że laureatami konkursu są ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
7 czerwca 2017 r. Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć gościł Jana Zająca oraz Monikę Bugajewską-Tykarską– prezesa i wiceprezesa Zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Rozmawiano o problemach związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
W połowie maja zaczęło się przyjmowanie zgłoszeń, firm, instytucji, osób, organizacji do tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu: LODOŁAMACZE – dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Przykładem godnym naśladowania może być współpraca, jaką na rzecz osób z niepełnosprawnościami rozpoczęły ZUS i PFRON.
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „Lodołamacza" i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze". W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel – przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.
Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych.
W ostatnim czasie, mieliśmy zaszczyt brać udział w Podkarpacko-Lubelskiej Regionalnej Galii XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016. Podczas Gali doceniono ludzi, firmy czy instytucje w kategoriach takich jak Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek czy Instytucja. Serdecznie gratulujemy laureatom!
435 pracodawców wzięło udział w 11 edycji Lodołamaczy, konkursu, którego celem jest honorowanie przedsiębiorstw i instytucji zatrudniających niepełnosprawnych pracowników. Podobnie jak w poprzednich latach patronat nad tym wydarzeniem objął DGP.
Pelion, firma zajmująca się dystrybucją farmaceutyków, została wyróżniona w ogólnopolskiej XI edycji konkursu Lodołamacze 2016. Kapituła przyznała spółce drugie miejsce i srebrny medal w kategorii - Rynek otwarty.
Firma Pelion została wyróżniona w ogólnopolskiej XI edycji konkursu Lodołamacze 2016. Kapituła przyznała spółce drugie miejsce i srebrny medal w kategorii Rynek otwarty.
Koniński urząd miejski, AGH i Martyna Wojciechowska znaleźli się wśród laureatów XI edycji konkursu "Lodołamacze". Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.
Miło nam poinformować, że kapituła ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze 2016” przyznała Akademii Górniczo-Hutniczej srebrny medal w kategorii instytucje.
Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda pojawiła się na finale organizowanego pod jej patronatem plebiscytu Lodołamacze. W trakcie ceremonii, która odbyła się na Zamku Królewskim przyznawano statuetki ludziom, firmom i instytucjom, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się finałowa gala XI edycji konkursu Lodołamacze. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem małżonki polskiego prezydenta, Agaty Kornhauser-Dudy. Zobaczcie, jak zaprezentowała się podczas uroczystości wręczenia nagród.
Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w Gali Finałowej XI edycji plebiscytu Lodołamacze. W konkursie nagradzani są przedsiębiorcy za przełamywanie stereotypów oraz dawanie szans i możliwości zawodowych osobom niepełnosprawnym. Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się koniński urząd miejski oraz Akademia Górniczo-Hutnicza.
Koniński urząd miejski, AGH i Martyna Wojciechowska znaleźli się wśród laureatów XI edycji konkursu "Lodołamacze". Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.
Uroczystą galę konkursu, pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, zorganizowano na Zamku Królewskim w Warszawie. Statuetki przyznawano w trzech kategoriach: dla zakładów pracy chronionej, firm działających na otwartym rynku pracy oraz dla instytucji. W każdej były honorowane trzy miejsca.
Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - mówiła w czwartek podczas Gali "Lodołamacze" Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - mówiła w czwartek podczas Gali "Lodołamaczy" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - mówiła podczas Gali "Lodołamaczy" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa konkursu Lodołamacze. To już 11. edycja rozdania nagród dla firm oraz instytucji wspomagających aktywizację zawodową oraz społeczną osób niepełnosprawnych.
Koniński urząd miejski i Akademia Górniczo-Hutnicza znaleźli się wśród laureatów XI edycji konkursu „Lodołamacze”. Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - mówiła w czwartek podczas Gali "Lodołamaczy" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
Lodołamacze 2016 rozdane. Polski Komitet Paraolimpijski otrzymał najważniejsze wyróżnienie - Super Lodołamacza. W konkursie wyróżniani są ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
29 września 2016 r.w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyła się Gala Finałowa XI edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze 2016.
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się ogólnopolska gala finałowa XI edycji konkursu Lodołamacze. W uroczystości weźmie udział rzecznik praw obywatelskich dr Adam Bodnar.
Lodołamacze 2016 - to konkurs, w którym nagradzane są osoby prywatne i przedsiębiorcy angażujący się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnościami.
Urząd Transportu Kolejowego został uhonorowany pierwszym miejscem w Konkursie LODOŁAMACZE 2016 w kategorii Instytucja. Nagroda została przyznana za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych co roku wyróżnia osoby i instytucje, które w swej działalności kierują się wrażliwością społeczną w stosunku do osób niepełnosprawnych. W tym roku podczas konkursu regionalnego „Superlodołamacz 2016” trafił na Lubelszczyznę - do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej.
W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Podkarpacko-Lubelska Regionalną Galę XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016, podczas której nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Uniwersytet Rzeszowski rozwija współpracę z osobami niepełnosprawnymi. Podczas XI Gali Lodołamaczy 2016, która odbyła się dziś w Rzeszowie, uczelnia dostała wyróżnienie w kategorii Instytucja.
Otrzymały je firmy, instytucje i stowarzyszenia z województw podkarpackiego i lubelskiego. To pierwszy etap konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ogólnopolski finał odbędzie się pod koniec września na Zamku Królewskim w Warszawie.
Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy i Lodołamacz Instytucja. Kategorie dodatkowe to Super Lodołamacz, czyli najlepszy z najlepszych, dla przedsiębiorcy, instytucji i zakładu oraz Lodołamacz Specjalny.
Firmy i stowarzyszenia z województwa łódzkiego otrzymały medale i wyróżnienia w tegorocznej edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze. To uhonorowanie przedstawicieli zakładów zatrudniających osoby niepełnosprawne. A firm takich jest coraz więcej.
Firmy z województwa łódzkiego odebrały statuetki w regionalnym etapie konkursu LODOŁAMACZE 2016. Kapituła konkursu nagradza co roku instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
Zakład Aktywności Zawodowej w Czarnem, Euro-Went sp. z o.o. z Gdańska i Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry „Fosa” z Gdańska - to zdobywcy pierwszych nagród w konkursie Lodołamacze 2016. Wszyscy tegoroczni laureaci oraz nominowani pokazują, jak działać powinny w Polsce społecznie odpowiedzialne przedsiębiorstwa.
Spółdzielnia Inwalidów "Nadzieja" działająca w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła statuetkę „LODOŁAMACZ 2016”. Kapituła konkursu doceniła blisko 70-letnią działalność Spółdzielni na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, zarówno na stanowiskach kierowniczych, specjalistycznych, jak i robotniczych.
Tytuł Super Lodołamacza 2016 przyznano za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia. Eksperci Fundacji Integralia od 12 lat codziennie pomagają osobom z niepełnosprawnościami i przedsiębiorcom w aktywizacji zawodowej i przełamywaniu barier.
Zakład Aktywności Zawodowej w Czarnem, Euro-Went sp. z o.o. z Gdańska i Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry „Fosa” z Gdańska - to zdobywcy pierwszych nagród w konkursie Lodołamacze 2016.
Już po raz jedenasty kapituła konkursu Lodołamacze wybrała firmy, instytucje i ludzi z regionów Małopolskiego i Świętokrzyskiego, najbardziej angażujące się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworzą dla nich miejsca pracy i pokazują, że takie osoby mogą być doskonałymi pracownikami.
9.09.2016 r. w Poznaniu wicemarszałek Romuald Gawlik uczestniczył w Wielkopolsko-Lubuskiej Regionalnej Gali XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016. W kategorii Instytucja brązowy medal otrzymało Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Zielonej Góry. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak.
W Dworku Białoprądnickim wręczono wczoraj statuetki Lodołamaczy za 2016 rok. Są one przyznawane instytucjom, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami i walczą z ich społecznym wykluczeniem. Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna ze Świątnik Górnych oraz niewidomy Tomasz Koźmiński z Krakowa.
Dobiega końca XI edycja Konkursu Lodołamacze, organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, skierowanego do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Laureatem Dolnośląsko-Opolskiej edycji „Lodołamacz Specjalny 2016” został bp Ignacy Dec. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 5 września w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. "Lodołamacz Specjalny" jest przyznawany dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.
7 września br., podczas Śląskiej Regionalnej Gali XI edycji Lodołamaczy nagrodzono pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością, wręczając wyróżnienia i symboliczne statuetki „Lodołamacz 2016", laureatom konkursu w trzech kategoriach: zakład pracy chronionej, otwarty rynek pracy, instytucja, oraz nagrodę Superlodołamacza i Lodołamacza Specjalnego.
W Katowicach zostaną przyznane Lodołamacze 2016. Nagrody przyznawane są ludziom, firmom i instytucjom działającym na rzecz społecznej i zawodowej aktywności osób niepełnosprawnych.
Współczynnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych w Polsce wynosi zaledwie 26,2 proc. W innych krajach Unii Europejskiej to średnio od 40 do 50 procent.
Współczynnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych w Polsce wynosi zaledwie 26,2 proc. W innych krajach Unii Europejskiej to średnio od 40 do 50 procent.
Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zdobył I miejsce i tytuł Lodołamacza w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskał nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy zdobyło pierwsze miejsce w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskało nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zdobył I miejsce i tytuł Lodołamacza w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskał nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
Legnicki Oddział TPD z tytułem Lodołamacza. Tytuł Lodołamacza przyznano TPD za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych. Zdaniem kapituły działalność legnickiego TPD w dziedzinie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.
Ordynariusz Diecezji Świdnickiej ks. biskup Ignacy Dec został laureatem nagrody Lodołamacz Specjalny 2016 r. w regionie Dolnośląsko-Opolskim. To wyróżnienie dla instytucji, firm i ludzi, którzy w szczególny sposób pomagają osobom niepełnosprawnym.
Lodołamacze to ludzie, firmy i instytucje, które angażują się rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. W tym roku odbyła się 11. edycja konkursu, którego zwycięzcy w szczególny sposób pomagają osobom niepełnosprawnym.
Regionalna gala konkursu "Lodołamacze 2016". Nagrodę dla Politechniki Wrocławskiej odebrali dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich i Jerzy Borowiec, pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych (fot. Krzysztof Mazur)
Na Dolnym Śląsku i województwie opolskim właśnie ruszył konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze 2016”. To już XI edycja konkursu, który organizowany jest od 2006 r. W tym roku ambasadorem akcji został aktor Konrad Imiela.
Konkurs „Lodołamacze" jest organizowany corocznie od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Inauguracja regionalnego etapu konkursu na Śląsku miała miejsce w Chorzowie, 10 czerwca, w małej sali sesyjnej Urzędu Miasta, gdzie odbyła się konferencja prasowa pod nazwą „Poszukiwani odpowiedzialni i wrażliwi społecznie Lodołamacze".
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłosiły XI edycję konkursu „Lodołamacze”
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze. Konkurs i Kampania Lodołamacze skierowane są do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Konkurs Lodołamacze organizowany jest corocznie od 2006 r. W tym roku realizowana jest XI edycja kampanii, która już na trwałe wpisała się w biznesowo-gospodarczy krajobraz Polski.
Konkurs Lodołamacze organizowany jest corocznie od 2006 r. W tym roku realizowana jest XI edycja kampanii, która już na trwale wpisała się w biz-nesowo-gospodarczy krajobraz Polski.
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.
Konkurs i Kampania Lodołamacze skierowane są do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Rozpoczął się regionalny etap lub zakładu oraz Lodołamacz tego konkursu. Nasi pracodawcy mogą startować w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja. Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacz dla przedsiębiorcy, instytucji.
Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja - w takich kategoriach wręczone zostaną statuetki w XI edycji Lodołamaczy - konkursu dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Rozpoczęła się XI edycja konkursu Lodołamacze, organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Rozpoczyna się XI edycja konkursu Lodołamacze. Jego organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), a patronat nad nim objął DGP. Głównym celem konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi oraz promowanie tych firm, które wyróżniają się otwartością na ich problemy.
Wystartował konkurs na najbardziej wrażliwego pracodawcę w Wielkopolsce. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.
Rusza XI edycja Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.
Pomagają niepełnosprawnym, rozwiązują ich problemy - ludzie, firmy, instytucje - to adresaci konkursu "Lodołamacze", który po raz 11. organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze. Konkurs i Kampania Lodołamacze skierowane są do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Lodołamacze to firmy, ludzie, instytucje wrażliwe społecznie, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, a przede wszystkim nie boją się ich zatrudniać.
Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku do konkursu zakwalifikowało się 400 firm z całej Polski. Do grona laureatów statuetki Lodołamacza w latach ubiegłych należą m. in.: wybitny polski lekarz, Teatr Dramatyczny w Warszawie, czy też największa firma reklamy out-of-home w Polsce.
Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku do konkursu zakwalifikowało się 400 firm z całej Polski. Do grona laureatów statuetki Lodołamacza w latach ubiegłych należą m. in.: wybitny polski lekarz, Teatr Dramatyczny w Warszawie, czy też największa firma reklamy out-of-home w Polsce.
Przed nami 10 edycja konkursu, w którym najbardziej liczy się przełamywanie barier. Już po raz kolejny lokalnym pracodawcom przyznany zostanie zaszczytny tytuł Lodołamacza. Termin nadsyłania zgłoszeń to 30 lipca.
Firmy, instytucje i organizacje, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i chcą pochwalić się swoimi sukcesami, mogą jeszcze do 15 sierpnia wysłać swoje zgłoszenie do konkursu Lodołamacze.
W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne.
Pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego Katarzyny Osos odbył się etap regionalny ogólnopolskiego konkursu Lodołamacze. Gala lubusko-wielkopolska dzisiaj, 23 września 2015 r. w Poznaniu.
Mówi się o nich - przedsiębiorcy wrażliwi społecznie, czyli tacy, którzy zatrudniają niepełnosprawnych, pozwalając im jednocześnie zarabiać na własne utrzymanie, rozwijać się, rehabilitować i co najważniejsze - wierzyć w siebie.
W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne. Główną nagrdę w kategorii Zatrudnienie Chronione otrzymała świebodzińska spółka Postęp.
W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne.
W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku 23 września odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne.
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych rusza na poszukiwanie firm wrażliwych społecznie. Na tytuł „Lodołamacza 2015” szanse mają pracodawcy, którzy aktywnie angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wciąż poszukuje ludzi, firm, instytucji wrażliwych społecznie, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Lodołamacze, bo tak są nazywani, mogą zgłaszać się do udziału w konkursie do 30 lipca na adres
Goście programu: Monika Tykarska wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Gabriela Szymkowiak prezes Spółdzielni Socjalnej Rybka w Katowicach.