Startarrow Press room arrow Media o nas

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni


Dziennik Zachodni: Nowa edycja konkursu Lodołamacze 2017 rozpoczęta
Trwa 12. edycja konkursu Lodołamacze. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia. W tym roku nagrody będą przyznawane w ośmiu kategoriach, w tym trzech nowych: Przyjazna Przestrzeń, Dziennikarz bez Barier oraz Zdrowa Firma.
Dziennik Zachodni: Lodołamacze 2017
Trwa 12, edycja konkursu Lodołamacze. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia.
Polskie Radio Katowice: Konkurs Lodołamacze
Polskie Radio Katowice: Lodołamacze kolejna edycja konkursu
Rusza nowa edycja konkursu "Lodołamacze".
TVP3 Katowice: Rusza kampania Lodołamacze
Zatrudnianie niepełnosprawnych to temat, który nadal pełen jest stereotypów i uprzedzeń. Widać to w liczbach. Spośród blisko dwóch milionów osób z orzeczeniem o niepełnosprawności pracuje raptem 1/4. By to się zmieniło, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych od lat wyróżnia firmy, które tworzą dla nich odpowiednie warunki pracy.
TVP3 Katowice: Lodołamacze 2017
Polskie Radio Katowice: Lodołamacze - kolejna edycja konkursu
Rusza nowa edycja konkursu "Lodołamacze".
Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik: LODOŁAMACZE 12. edycja
W siedzibie Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krakowie odbyła inauguracja 12. edycji konkursu LODOŁAMACZE. W konferencji otwierającej konkurs udziął wziął Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.
Barbara Pokorny gościem programu Echo24
Niepełnosprawni.pl: Trzy nowe kategorie w konkursie Lodołamacze
Trzy nowe kategorie wprowadzono w tym roku do 12. edycji konkursu „Lodołamacze”: przyjazna przestrzeń, zdrowa firma i dziennikarz bez barier – poinformowano w Krakowie podczas regionalnej inauguracji konkursu.
PFRON: Nowa odsłona konkursu Lodołamacze
7 lipca 2017 r. z inicjatywy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przy współpracy z Małopolskim Oddziałem PFRON, odbyła się konferencja prasowa pn. „Lodołamacze 2017 – nowa odsłona”.
Wyborcza.pl: Lodołamacze - wyróżnienie dla pracodawców przełamujących bariery
"Zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy"- to motto XII edycji konkursu Lodołamacze. Promuje on pracodawców, wyróżniających się wrażliwością społeczną i przyjmujących do pracy osoby niepełnosprawne.
Wiadomości24.pl: Konkurs LODOŁAMACZE 2017
W siedzibie Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krakowie odbyła inauguracja 12. edycji konkursu LODOŁAMACZE.
TVP Kraków: Trzy nowe kategorie w konkursie "Lodołamacze"
Trzy nowe kategorie wprowadzono w tym roku do 12. edycji konkursu "Lodołamacze": przyjazna przestrzeń, zdrowa firma i dziennikarz bez barier - poinformowano w piątek w Krakowie podczas regionalnej inauguracji konkursu.
TVP Kraków: Kolejna edycja konkursu pod tytułem "Lodołamacze"
Netka.Gda: Zaczęła się XII edycja konkursu LODOŁAMACZE
W połowie maja zaczęło się przyjmowanie zgłoszeń, firm, instytucji, osób, organizacji do tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu: LODOŁAMACZE – dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Przykładem godnym naśladowania może być współpraca, jaką na rzecz osób z niepełnosprawnościami rozpoczęły ZUS i PFRON.
Nasze Sprawy: Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie XII edycja na start!
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „Lodołamacza" i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze". W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.
Wieczór RDC: Konkurs Lodołamacze
Gościem „Wieczoru RDC” była Monika Tykarska – prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz organizatorka Konkursu Lodołamacze.
VIP: Lodołamacze 2017 nowa formuła, wartości bez zmian
Przed nami XII edycji konkursu Lodołamacze. W porównaniu z dotychczasowymi odsłonami nieco się ona zmieniła – zyskała nową strukturę i nowe zasady. Niezmienne pozostało to, że laureatami konkursu są ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
Głos Wielkopolski:Konkurs Lodołamacze w tym roku nie tylko dla pracodawców
Konkurs od lat angażuje wiele osób, które łączy wspólny cel - przełamywanie stereotypów związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
Wolters Kluwer: Szef PIP spotkał się z pracodawcami niepełnosprawnych
7 czerwca 2017 r. Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć gościł Jana Zająca oraz Monikę Bugajewską-Tykarską – prezesa i wiceprezesa Zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Rozmawiano o problemach związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
TVP Katowice: LODOŁAMACZE 2017
Konkurs rozpoczyna się 15 maja 2017 r.
Polskie Radio: Lodołamacze 2017 Konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie
Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych.
Niepełnosprawni.pl: Zobacz, zgłoś się, wygraj! Nowe kategorie w konkursie Lodołamaczy
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”. W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel – przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.
Nasze sprawy: Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie XII edycja na start!
11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „Lodołamacza" i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze". W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.
Netka.gda.pl: Ruszył konkurs LODOŁAMACZE dla osób zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami
W połowie maja zaczęło się przyjmowanie zgłoszeń, firm, instytucji, osób, organizacji do tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu: LODOŁAMACZE – dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Przykładem godnym naśladowania może być współpraca, jaką na rzecz osób z niepełnosprawnościami rozpoczęły ZUS i PFRON.
Podkarpacko-Lubelska Regionalna Gala Xi Edycji Konkursu Lodołamacze 2016
W ostatnim czasie, mieliśmy zaszczyt brać udział w Podkarpacko-Lubelskiej Regionalnej Galii XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016. Podczas Gali doceniono ludzi, firmy czy instytucje w kategoriach takich jak Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek czy Instytucja. Serdecznie gratulujemy laureatom!
Lca.pl: TPD odebrało medal za Lodołamacze 2016
Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odebrał na Zamku Królewskim brązowy medal „Lodołamaczy 2016”.
Dziennik Gazeta Prawna: Firmy z niepełnosprawnymi pracownikami nagrodzone
435 pracodawców wzięło udział w 11 edycji Lodołamaczy, konkursu, którego celem jest honorowanie przedsiębiorstw i instytucji zatrudniających niepełnosprawnych pracowników. Podobnie jak w poprzednich latach patronat nad tym wydarzeniem objął DGP.
Pelion Lodołamaczem 2016 w ogólnopolskiej edycji konkursu
Pelion, firma zajmująca się dystrybucją farmaceutyków, została wyróżniona w ogólnopolskiej XI edycji konkursu Lodołamacze 2016. Kapituła przyznała spółce drugie miejsce i srebrny medal w kategorii - Rynek otwarty.
Pelion wyróżniony za działania na rzecz niepełnosprawnych
Firma Pelion została wyróżniona w ogólnopolskiej XI edycji konkursu Lodołamacze 2016. Kapituła przyznała spółce drugie miejsce i srebrny medal w kategorii Rynek otwarty.
Koniński urząd miejski, AGH i Martyna Wojciechowska laureatami "Lodołamaczy"
Koniński urząd miejski, AGH i Martyna Wojciechowska znaleźli się wśród laureatów XI edycji konkursu "Lodołamacze". Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.
Ogólnopolski Lodołamacz za przełamywanie barier
Miło nam poinformować, że kapituła ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze 2016” przyznała Akademii Górniczo-Hutniczej srebrny medal w kategorii instytucje.
JastrząbPost: Gala Lodołamacze 2016
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Lodołamacze 2016.
Pudelek: Uśmiechnięta Agata Duda na Zamku Królewskim
Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda pojawiła się na finale organizowanego pod jej patronatem plebiscytu Lodołamacze. W trakcie ceremonii, która odbyła się na Zamku Królewskim przyznawano statuetki ludziom, firmom i instytucjom, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
Kobieta.wp: Agata Duda jak Carla Bruni. Pierwsza dama na finałowej gali Lodołamacze 2016
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się finałowa gala XI edycji konkursu Lodołamacze. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem małżonki polskiego prezydenta, Agaty Kornhauser-Dudy. Zobaczcie, jak zaprezentowała się podczas uroczystości wręczenia nagród.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki: Lodołamacze 2016
Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w Gali Finałowej XI edycji plebiscytu Lodołamacze. W konkursie nagradzani są przedsiębiorcy za przełamywanie stereotypów oraz dawanie szans i możliwości zawodowych osobom niepełnosprawnym. Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się koniński urząd miejski oraz Akademia Górniczo-Hutnicza.

Wolters Kluwer: Ogłoszono laureatów "Lodołamaczy"
Koniński urząd miejski, AGH i Martyna Wojciechowska znaleźli się wśród laureatów XI edycji konkursu "Lodołamacze". Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.
Portal Samorządowy: Koniński magistrat wśród laureatów "Lodołamaczy"
Uroczystą galę konkursu, pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, zorganizowano na Zamku Królewskim w Warszawie. Statuetki przyznawano w trzech kategoriach: dla zakładów pracy chronionej, firm działających na otwartym rynku pracy oraz dla instytucji. W każdej były honorowane trzy miejsca.
Prezydent.pl: Agata Kornhauser-Duda: W otwartym społeczeństwie nikt nie powinien być wykluczany

Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - mówiła w czwartek podczas Gali "Lodołamacze" Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.


Polskie Radio: Agata Kornhauser-Duda: w otwartym społeczeństwie nikt nie powinien być wykluczany
Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - mówiła w czwartek podczas Gali "Lodołamaczy" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
RMF 24: Pierwsza Dama stanowczo: Tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy nowocześni
Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - mówiła podczas Gali "Lodołamaczy" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
Polskie Radio: Super Lodołamacz 2016 dla paraolompijczyków
Polski Komitet Paraolimpijski nagrodzony Super Lodołamaczem 2016 za "kształtowanie poprzez sport siły do zmagania się z przeciwnościami losu".
Wiadomości.com: Polski Komitet Paraolimpijski nagrodzony Super Lodołamaczem 2016
Polski Komitet Paraolimpijski nagrodzony Super Lodołamaczem 2016 za “kształtowanie poprzez sport siły do zmagania się z przeciwnościami losu”.
Radio Maryja: Zakończyła się Gala Finałowa konkursu Lodołamacze
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa konkursu Lodołamacze. To już 11. edycja rozdania nagród dla firm oraz instytucji wspomagających aktywizację zawodową oraz społeczną osób niepełnosprawnych.
TVP INFO: Przełamują bariery w świecie niepełnosprawnych. Lodołamacze rozdane
Koniński urząd miejski i Akademia Górniczo-Hutnicza znaleźli się wśród laureatów XI edycji konkursu „Lodołamacze”. Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
Gazeta Prawna: Agata Kornhauser-Duda: W otwartym społeczeństwie nikt nie powinien być wykluczany
Tylko wtedy będziemy mogli uznać, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym, gdy żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie będzie wykluczana i marginalizowana - mówiła w czwartek podczas Gali "Lodołamaczy" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
Radio Koszalin: Komitet Paraolimpijski - Super Lodołamaczem
Lodołamacze 2016 rozdane. Polski Komitet Paraolimpijski otrzymał najważniejsze wyróżnienie - Super Lodołamacza. W konkursie wyróżniani są ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
PRESS.WARSZAWA: Gala Finałowa XI edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze
29 września 2016 r.w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, odbyła się Gala Finałowa XI edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze 2016.
TVP INFO: Lodołamacze - znamy tegorocznych laureatów
RPO: Rzecznik na gali finałowej konkursu Lodołamacze 2016
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się ogólnopolska gala finałowa XI edycji konkursu Lodołamacze. W uroczystości weźmie udział rzecznik praw obywatelskich dr Adam Bodnar.

Radio Ziemi Wieluńskiej: ''Lodołamacz'' znów w rękach wieruszowskiej instytucji
Lodołamacze 2016 - to konkurs, w którym nagradzane są osoby prywatne i przedsiębiorcy angażujący się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnościami.
Urząd Transportu Kolejowego wśród Lodołamaczy 2016
Urząd Transportu Kolejowego został uhonorowany pierwszym miejscem w Konkursie LODOŁAMACZE 2016 w kategorii Instytucja. Nagroda została przyznana za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.
Radio Lublin: Łęczyńska firma najlepszym Superlodołamaczem
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych co roku wyróżnia osoby i instytucje, które w swej działalności kierują się wrażliwością społeczną w stosunku do osób niepełnosprawnych. W tym roku podczas konkursu regionalnego „Superlodołamacz 2016” trafił na Lubelszczyznę - do Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej.
Radio Centrum: Konkurs Lodołamacze 2016 rozstrzygnięty
W Lublinie także można znaleźć Lodołamacze. Tak Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych nazywa instytucje wrażliwe społecznie.
Lodołamacze 2016 gala regionalna
W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Podkarpacko-Lubelska Regionalną Galę XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016, podczas której nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
TVP3 Rzeszów: Lodołamacze - wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych pracodawców
Uniwersytet Rzeszowski rozwija współpracę z osobami niepełnosprawnymi. Podczas XI Gali Lodołamaczy 2016, która odbyła się dziś w Rzeszowie, uczelnia dostała wyróżnienie w kategorii Instytucja.
Polskie Radio Rzeszów: W Rzeszowie nagrodzono tegorocznych laureatów "Lodołamaczy"
TVP3 Rzeszów:Gala Lodołamaczy w Rzeszowie
Radio Warszawa: Konkurs Lodołamacze 2016
Nowiny: Lodołamacze przyznane

Wyróżniono osoby, firmy oraz instytucje angażujące się w problemy niepełnosprawnych.

Już po raz jedenasty prestiżowe statuetki Lodołamaczy przyznano w trzech kategoriach.

Carpatia Biznes: W Rzeszowie wręczone zostały statuetki Lodołamaczy
Otrzymały je firmy, instytucje i stowarzyszenia z województw podkarpackiego i lubelskiego. To pierwszy etap konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Ogólnopolski finał odbędzie się pod koniec września na Zamku Królewskim w Warszawie.
Radio VIA: Podkarpackie Lodołamacze 2016 rozdane
Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy i Lodołamacz Instytucja. Kategorie dodatkowe to Super Lodołamacz, czyli najlepszy z najlepszych, dla przedsiębiorcy, instytucji i zakładu oraz Lodołamacz Specjalny.
TVP Łódź: Relacja z gali Lodołamaczy 2016
TVP Łódź: Lodołamacze 2916
Firmy i stowarzyszenia z województwa łódzkiego otrzymały medale i wyróżnienia w tegorocznej edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze. To uhonorowanie przedstawicieli zakładów zatrudniających osoby niepełnosprawne. A firm takich jest coraz więcej.
Radio Łódź: Lodołamacze 2016. Pracodawcy wrażliwi i otwarci
Firmy z województwa łódzkiego odebrały statuetki w regionalnym etapie konkursu LODOŁAMACZE 2016. Kapituła konkursu nagradza co roku instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.
StrefaBiznesu.pl: Lodołamacze 2016. Nagrody dla pracodawców z Pomorza zatrudniających niepełnosprawn

Zakład Aktywności Zawodowej w Czarnem, Euro-Went sp. z o.o. z Gdańska i Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry „Fosa” z Gdańska - to zdobywcy pierwszych nagród w konkursie Lodołamacze 2016. Wszyscy tegoroczni laureaci oraz nominowani pokazują, jak działać powinny w Polsce społecznie odpowiedzialne przedsiębiorstwa.


Polskie Radio Łódź: Przyznanie wyróżnień "Lodołamacze"
Posłuchaj
Wlkp24.info: Nadzieja doceniona
Spółdzielnia Inwalidów "Nadzieja" działająca w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła statuetkę „LODOŁAMACZ 2016”. Kapituła konkursu doceniła blisko 70-letnią działalność Spółdzielni na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, zarówno na stanowiskach kierowniczych, specjalistycznych, jak i robotniczych.
Wirtualnemedia.pl: Fundacja Integralia z tytułem Super Lodołamacza 2016
Tytuł Super Lodołamacza 2016 przyznano za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia. Eksperci Fundacji Integralia od 12 lat codziennie pomagają osobom z niepełnosprawnościami i przedsiębiorcom w aktywizacji zawodowej i przełamywaniu barier.

Dziennik Bałtycki: Lodołamacze 2016. Nagrody dla pracodawców z Pomorza
 Zakład Aktywności Zawodowej w Czarnem, Euro-Went sp. z o.o. z Gdańska i Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry „Fosa” z Gdańska - to zdobywcy pierwszych nagród w konkursie Lodołamacze 2016.
AGH nagrodzona Lodołamaczem
Miło nam poinformować, że Akademia Górniczo-Hutnicza została nagrodzona w konkursie „Lodołamacze 2016” w kategorii „instytucja”.
Magiczny Kraków: Lodołamacze: pracodawcy wrażliwi społecznie nagrodzeni
Już po raz jedenasty kapituła konkursu Lodołamacze wybrała firmy, instytucje i ludzi z regionów Małopolskiego i Świętokrzyskiego, najbardziej angażujące się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworzą dla nich miejsca pracy i pokazują, że takie osoby mogą być doskonałymi pracownikami.
Lubuskie.pl: LODOŁAMACZE 2016
9.09.2016 r. w Poznaniu wicemarszałek Romuald Gawlik uczestniczył w Wielkopolsko-Lubuskiej Regionalnej Gali XI Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2016. W kategorii Instytucja brązowy medal otrzymało Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Zielonej Góry. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym marszałek Elżbiety Anny Polak.
Gazeta Pomorska: Lodołamacze 2016 Bydgoszcz. Nasze firmy dają niepełnosprawnym szansę na pracę
Wyróżniono regionalnych "Lodołamaczy", czyli pracodawców, którzy przełamują stereotypy związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych.
GAZETA POMORSKA Kruszą lody i walczą z uprzedzeniami
Poznaliśmy regionalnych „Lodołamaczy", czyli pracodawców. którzy dzielnie przełamują stereotypy związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych.
DZIENNIK POLSKI (Kronika Krakowska): Statuetki Lodołamaczy wręczone
W Dworku Białoprądnickim wręczono wczoraj statuetki Lodołamaczy za 2016 rok. Są one przyznawane instytucjom, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami i walczą z ich społecznym wykluczeniem. Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna ze Świątnik Górnych oraz niewidomy Tomasz Koźmiński z Krakowa.
Polskie Radio Program 1: Lodołamacze 2016 w kujawsko-pomorskim
Metropolia Bydgoska.pl: Lodołamacze: Regionalni laureaci XI edycji Konkursu
Dobiega końca XI edycja Konkursu Lodołamacze, organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, skierowanego do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Niedziela.pl: Bp Ignacy Dec laureatem Lodołamacza Specjalnego 2016
Laureatem Dolnośląsko-Opolskiej edycji „Lodołamacz Specjalny 2016” został bp Ignacy Dec. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 5 września w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. "Lodołamacz Specjalny" jest przyznawany dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

TVP Poznań: Lodołamacze 2016 - wywiad Teleskopu
Zobacz
Głos Wielkopolski: Lodołamacze rozdane podczas gali w Pałacu Działyńskich
Po raz jedenasty rozstrzygnięto konkurs Lodołamacze w regionie wielkopolsko-lubuskim.

Radio Merkury: Lodołamacze, czyli pracodawcy wrażliwi
Po raz 11. nagrodzono Pracodawców Wrażliwych Społecznie w pierwszym etapie konkursu Lodołamacze 2016.
NASZ Głos Poznański: LODOŁAMACZE 2016 konkurs dla pracodawców rozstrzygnięty
LODOŁAMACZE 2016 – konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie został rozstrzygnięty w regionie wielkopolsko-lubuskim.
Magiczny Kraków: Lodołamacze firmy kruszące bariery

data: poniedziałek, 12 września

godzina: 13:00

miejsce: Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2

Nasze Sprawy: Gala konkursu Lodołamacze" na Śląsku: Nasze Sprawy" wśród laureatów!
7 września br., podczas Śląskiej Regionalnej Gali XI edycji Lodołamaczy nagrodzono pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnością, wręczając wyróżnienia i symboliczne statuetki „Lodołamacz 2016", laureatom konkursu w trzech kategoriach: zakład pracy chronionej, otwarty rynek pracy, instytucja, oraz nagrodę Superlodołamacza i Lodołamacza Specjalnego.
Polskie Radio Katowice: Nagrody dla Lodołamaczy
W Katowicach zostaną przyznane Lodołamacze 2016. Nagrody przyznawane są ludziom, firmom i instytucjom działającym na rzecz społecznej i zawodowej aktywności osób niepełnosprawnych.
Dziennik Zachodni: W Katowicach po raz jedenasty przyznano "Lodołamacze"
Współczynnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych w Polsce wynosi zaledwie 26,2 proc. W innych krajach Unii Europejskiej to średnio od 40 do 50 procent.

Dziennik Zachodni: W Katowicach po raz jedenasty przyznano "Lodołamacze"
Współczynnik aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych w Polsce wynosi zaledwie 26,2 proc. W innych krajach Unii Europejskiej to średnio od 40 do 50 procent.

TVP Katowice: XI EDYCJIA KONKURSU LODOŁAMACZE 2016
Nagrody dla firm i instytucji przełamujących stereotypy związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych przyznano po raz jedenasty. 
MaszeMiasto.pl: Legnicki Oddział TPD z tytułem Lodołamacza
Legnicki Oddział TPD z tytułem Lodołamacza. Tytuł Lodołamacza przyznano TPD za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych. Zdaniem kapituły działalność legnickiego TPD w dziedzinie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.
Legnica.twoje-miasto: Lodołamacz dla legnickiego TPD
Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zdobył I miejsce i tytuł Lodołamacza w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskał nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
Fakty.lca.pl: Legnicki oddział TPD z tytułem Lodołamacza
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy zdobyło pierwsze miejsce w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskało nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
Otolegnica.pl: Lodołamacz dla legnickiego TPD
Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zdobył I miejsce i tytuł Lodołamacza w regionalnej edycji konkursu Lodołamacze 2016. Tym samym uzyskał nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie.
Onet: Ks. biskup Ignacy Dec laureatem nagrody Lodołamacz Specjalny
Ordynariusz Diecezji Świdnickiej ks. biskup Ignacy Dec został laureatem nagrody Lodołamacz Specjalny 2016 r. w regionie Dolnośląsko-Opolskim. To wyróżnienie dla instytucji, firm i ludzi, którzy w szczególny sposób pomagają osobom niepełnosprawnym.
Radio Rodzina: "Lodołamacze" 2016 rozdane!
Lodołamacze to ludzie, firmy i instytucje, które angażują się rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. W tym roku odbyła się 11. edycja konkursu, którego zwycięzcy w szczególny sposób pomagają osobom niepełnosprawnym.
Wojewoda Dolnośląski na gali konkursu Lodołamacze 2016
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w gali I etapu Konkursu Lodołamacze 2016.
TVP3 Wrocław: Gala konkursu Lodołamacze
Zobacz
Politechnika Wrocławska: PWr doceniona za wspieranie studentów z niepełnosprawnością


Regionalna gala konkursu "Lodołamacze 2016". Nagrodę dla Politechniki Wrocławskiej odebrali dr inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich i Jerzy Borowiec, pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych (fot. Krzysztof Mazur)

Radio Wrocław: Doceniają niepełnosprawnych, dziś doceniono ich


Mowa o pracodawcach, którzy zostali nagrodzeni w plebiscycie Lodołamacze.

QBusiness,pl: Nie dzielmy pracowników na pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ale na tych, którzy wyk
Na Dolnym Śląsku i województwie opolskim właśnie ruszył konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze 2016”. To już XI edycja konkursu, który organizowany jest od 2006 r. W tym roku ambasadorem akcji został aktor Konrad Imiela.
Nasze Sprawy: Lodołamacze 2016 na Śląsku: Przełam z nami lody obojętności
Konkurs „Lodołamacze" jest organizowany corocznie od 2006 roku przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Inauguracja regionalnego etapu konkursu na Śląsku miała miejsce w Chorzowie, 10 czerwca, w małej sali sesyjnej Urzędu Miasta, gdzie odbyła się konferencja prasowa pod nazwą „Poszukiwani odpowiedzialni i wrażliwi społecznie Lodołamacze".
Przemyśl.pl: Konkurs Lodołamacze 2016
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłosiły XI edycję konkursu „Lodołamacze”
Radio Em o inaugurcji Kampanii Lodołamacze 2016 na Śląsku

Polskie Radio Katowice: Lodołamacze na Śląsku
W Chorzowie zainaugurowana została kampania „Lodołamacze na Śląsku”.
Lodołamacze 2016, konferencja prasowa - 10.06
W Chorzowie ponownie zainaugurowana zostanie kampania „Lodołamacze na Śląsku”.

Wnp.pl: Lodołamacze na start. XI edycja konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze. Konkurs i Kampania Lodołamacze skierowane są do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Magazyn VIP jeszcze raz o Lodołamaczach 2016


Konkurs Lodołamacze organizowany jest corocznie od 2006 r. W tym roku realizowana jest XI edycja kampanii, która już na trwałe wpisała się w biznesowo-gospodarczy krajobraz Polski.

Magazyn VIP, patron Konkursu Lodołamacze pisze o Kampanii
Konkurs Lodołamacze organizowany jest corocznie od 2006 r. W tym roku realizowana jest XI edycja kampanii, która już na trwale wpisała się w biz-nesowo-gospodarczy krajobraz Polski.
Giżycko.pl: Lodołamacze 2016 Konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.

 

Konkurs i Kampania Lodołamacze skierowane są do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

 


Dziennik Bałtycki: Konkurs Lodołamacze dla zatrudniających osoby niepełnosprawne
Najlepsi zostaną uhonorowani. Największe szanse mają ci pracodawcy, którzy najskuteczniej kruszą lody. przełamują stereotypy.
Gałos Wielkopolski: Lodołamacze: Poszukiwani wrażliwi pracodawcy
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych poszukuje firm, instytucji, osób, które nie boją się zatrudniać pracowników niepełnosprawnych.
Gazeta Pomorska: Lodołamacze na start. Zgłaszajcie dobrych szefów, zatrudniających niepełnosprawnych
Rozpoczął się regionalny etap lub zakładu oraz Lodołamacz tego konkursu. Nasi pracodawcy mogą startować w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja. Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacz dla przedsiębiorcy, instytucji.
Strefa Biznesu: Poszukiwani są szefowie, którzy nie widzą problemu w zatrudnianiu niepełnosprawnych
Rozpoczął się regionalny etap tego konkursu Lodołamacze.
Radio Rzeszów: Trwają zgłoszenia do konkursu Lodołamacze. Laureatów poznamy we wrześniu
Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja - w takich kategoriach wręczone zostaną statuetki w XI edycji Lodołamaczy - konkursu dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
Nowa Trybuna Opolska: Lodołamacze -pracodawcy wrażliwi społecznie
Rozpoczęła się XI edycja konkursu Lodołamacze, organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. 
Teleiwzje regionalne TVP - patrona Konkursu Lodołamacze 2016 - o starcie kolejnej edycji
Rusza kolejna edycja Konkursu Lodołamacze pisze Gazeta Wrocławska i Kurier Lubelski

Rusza XI edycja Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.


Polska Times Głos Wielkopolski o poszukiwaniu wrażliwych pracodawców
Wystartował konkurs na najbardziej wrażliwego pracodawcę w Wielkopolsce. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze. 
Jan Zając o starcie Kampanii Lodołamacze w Dzienniku Gazecie Prawnej

Rozpoczyna się XI edycja konkursu Lodołamacze. Jego organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), a patronat nad nim objął DGP. Głównym celem konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi oraz promowanie tych firm, które wyróżniają się otwartością na ich problemy.


Radio PIK: 11. edycja konkursu "Lodołamacze"
Pomagają niepełnosprawnym, rozwiązują ich problemy - ludzie, firmy, instytucje - to adresaci konkursu "Lodołamacze", który po raz 11. organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Polskie Radio Merkury Poznań: Kampania oraz konkurs "Lodołamacze"
Polskie Radiol: Konkurs dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne
1 kwietnia rozpocznie się konkurs i kampania Lodołamacze, skierowane do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.
GospodarkaPodkarpacka.pl: XI edycja konkursu Lodołamacze

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze.

Nowiny: Pytania do...

...Anny Skupień z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, organizatora XI edycji konkursu Lodołamacze. 

WNP.pl: "Lodołamacze 2016"

Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych.


Puls HR: Ruszają Lodołamacze XI edycja konkursu

Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych.


Radio Lublin: Lodołamacze na start. Rusza XI edycja Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze. 
Radio Kraków: Lodołamacze na start. Rusza XI edycja Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze. 
TVP Kraków: Lodołamacze - Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych
Lodołamacze - Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych


Lodołamacze na start. Rusza XI edycja Konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych ogłaszają start XI edycji Konkursu Lodołamacze. Konkurs i Kampania Lodołamacze skierowane są do pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. 


Radio Plus: Lodołamacz dla Gospody Jaskółeczka

Kolejna nagroda dla firmy społecznej z Radomia!

Polskie Radio Kraków: Nagroda Lodołamacz dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Super Polska: Lodołamacze 2015 nagrodzeni
Jan Zając opowiada o Jubileuszowej Gali Lodołamacze 2015 w Radiowej Jedynce
Firmy odważne, które nie boją się zatrudniać osoby niepełnosprawne. Jan Zając w Polskim Radiu
Radio Kraków: Uniwersytet Ekonomiczny jest otwarty na osoby niepełnosprawne
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie nagrodzono w konkursie "Lodołamacz". To wyróżnienie wręczane za otwartość na osoby niepełnosprawne. Uczelnia zatrudnia 26 takich osób, a w jej murach studiuje prawie 300 studentów z niepełnosprawnością.
Niepełnosprawni.pl: Znamy laureatów X edycji konkursu Lodołamacze
Drużyny ZHP "Nieprzetarty Szlak" i piosenkarka Irena Santor - są wśród laureatów X edycji konkursu "Lodołamacze". Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia, związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.
Panorama Leszczyńska: Wygrana Spinko w prestiżowym konkursie
Firma istnieje od 65 lat i dobrze radzi sobie na rynku.Ponad 34 procent pracowników to osoby niepełnosprawne.
TVP Info: Harcerze z ZHP i Irena Santor wśród laureatów Lodołamaczy 2015
Drużyny ZHP „Nieprzetarty Szlak” i piosenkarka Irena Santor znaleźli się wśród laureatów X edycji konkursu „Lodołamacze”. Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Uroczysta gala konkursu odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

TVP 2 Panorama: Lodołamacze Ogólnopolskie
TVP Warszawa: ZHP i Irena Santor wśród Laureatów X Edycji Konkursu Lodołamacze
Drużyny ZHP „Nieprzetarty Szlak” i piosenkarka Irena Santor - są wśród laureatów X edycji konkursu „Lodołamacze”. Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
Polskie Radio Program 1. Polska i świat: Nagrody Lodołamacze 2015
Polskie Radio Program 1. Popołudnie z jedynką: Rozdanie nagród "Lodołamacze"
Polskie Radio PIK: Tabemax z Białych Błot wśród laureatów X edycji konkursu "Lodołamacze"
Firma Tabemax z Białych Błot zdobyła II nagrodę w kategorii "Otwarty rynek" w X edycji konkursu "Lodołamacze", promującego osoby, instytucje i firmy, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych.
Radio Merkury: "Lodołamacze" z Leszna
Leszczyńska firma z tytułem "Lodołamacza" w kategorii Otwarty Rynek Pracy.
Polskie Radio Zachód. Nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne
Na zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody w ogólnopolskim konkursie "Lodołamacze".
Polska Agencja Prasowa: ZHP i Irena Santor wśród Laureatów X Edycji Konkursu Lodołamacze
Drużyny ZHP „Nieprzetarty Szlak” i piosenkarka Irena Santor - są wśród laureatów X edycji konkursu „Lodołamacze”. Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
Polska Times, Dziennik Bałtycki, Express Ilustrowanyl: Sukces Pomorza w konkursie Lodołamacze
Wielki sukces odniosło Pomorskie w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze” - dla osób i instytucji, zatrudniających osoby niepełnosprawne. W jednej z kategorii zwyciężyła nasza reprezentantka.
Bankier.pl: Nagrodzono pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne
Na zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody w ogólnopolskim konkursie "Lodołamacze".
Małżonka Prezydenta na rozdaniu nagród Lodołamacze 2015 w Zamku Królewskim w Warszawie
Dziś w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala Finałowa X edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2015. To nagrody dla firm i organizacji, które przełamują stereotypy oraz uprzedzenia.
Topstars: Jubileuszowa Gala Lodołamacze 2015
Irena Santor i pracodawcy nagrodzeni w Zamku Królewskim w Warszawie podczas jubileuszowej Gali Lodołamacze 2015.
Fundacja Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock zdobywcą brązowego medalu w Regionalnym Konkursie
Dzień 24 września 2015 roku był dla naszej organizacji dniem szczególnym, ponieważ na wrocławskiej gali rozdano statuetki i wyróżnienia dla laureatów Konkursu Lodołamacze 2015 w regionie dolnośląskim. My zdobyliśmy 3. miejsce w kategorii Instytucja, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Uroczystość uświetnił koncert Magdaleny Kumorek – aktorki filmowej i teatralnej oraz wokalistki.
Codzienny Poznań: Lodołamacze 2015 wręczone!
W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku 23 września odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne.
Telewizja Rodzina: relacja z Gali Dolnośląsko-Opolskich Lodołamaczy
Telewizja Rodzina. Lodołamacze wręczone!
Laureaci nagrody to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. W auli PWT wręczono statuetki Lodołamaczy.

Gazeta Wyborcza. UWM nagrodzony za troskę o niepełnosprawnych
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajął drugie miejsce w kategorii „Instytucja" w ogólnopolskim konkursie pt. Lodołamacze.
TVP Wrocław: Praca dla niepełnosprawnych
Na Dolnym Śląsku mieszka 380 tysięcy osób niepełnosprawnych, tylko co dziesiąty ma pracę. Firm, które zatrudniają osoby niepełnosprawne, w regionie jest blisko 100. Każdy taki pracodawca jest więc na wagę złota. Dziś tych najlepszych wyróżniono statuetkami Lodołamacze 2015.
Radio Rodzina. Lodołamacze wręczone!Wśród wyróżnionych Radio Rodzina!
Dziś w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu wręczono statuetki Lodołamaczy.
Gość Wrocławski: "Lodołamacze" 2015 rozdane!
Od 10 lat przełamują lody niepełnosprawności. Wśród laureatów kard. Henryk Gulbinowicz.
Nasz Dziennik. Ks. kard. Henryk Gulbinowicz wyróżniony
W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ogłoszono dzisiaj wyniki jubileuszowej dziesiątej edycji etapu regionalnego Dolnośląsko-Opolskiego Konkursu „Lodołamacze 2015”. Statuetką „Lodołamacza Specjalnego” wyróżniono metropolitę seniora ks. kard. Henryka Gulbinowicza.
Portal Wielkopolski: LODOŁAMACZE nagrodzeni!
W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne.
TVP Gorzów Wielkopolski. Lodołamacze przyznane: I. Jankowska Pup w Gorzowie Wlkp., J. Jankowski
TVP Gorzów Wielkopolski. Skutecznie łamią bariery w życiu osób niepełnosprawnych
Przyznano wielkopolsko-lubuskie Lodołamacze - nagrody dla firm i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniają się do pomocy niepełnosprawnym.

Gazeta Świebodzińska. Postęp wyróżniony w konkursie LODOŁAMACZE 2015
W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne. Główną nagrdę w kategorii Zatrudnienie Chronione otrzymała świebodzińska spółka Postęp.

TVP Poznań. Finałowa gala konkursu "Lodołamacze"
TVP Poznań. LODOŁAMACZE 2015
Mówi się o nich - przedsiębiorcy wrażliwi społecznie, czyli tacy, którzy zatrudniają niepełnosprawnych, pozwalając im jednocześnie zarabiać na własne utrzymanie, rozwijać się, rehabilitować i co najważniejsze - wierzyć w siebie.
Radio Merkury. Lodołamacze 2015
Nagrody dla pracodawców.
Gorzów.com. Lodołamacze pracodawcy, którzy rozwiązują problemy niepełnosprawnych
Pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego Katarzyny Osos odbył się etap regionalny ogólnopolskiego konkursu Lodołamacze. Gala lubusko-wielkopolska dzisiaj, 23 września 2015 r. w Poznaniu.
Poznan.pl. LODOŁAMACZE nagrodzeni
W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu X jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające Osoby Niepełnosprawne.
Niepełnosprawni.pl. Wręczono mazowieckie Lodołamacze
22 września 2015 r. odbyła się 10. Mazowiecka Gala Konkursu Lodołamacze 2015, organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON). Wyróżniono pracodawców, którzy w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania zatrudniają osoby z niepełnosprawnością.
Polskie Radio Program I. Rozmowa z Moniką Tykarską prezes FAZON
Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Konkurs Lodołamacze: instytucje z Mazowsza nagrodzone
Przełamywanie stereotypów i promocja przedsiębiorstw, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnością to cele konkursu Lodołamacze 2015. W gali podsumowującej etap regionalny 10. edycji plebiscytu wziął udział wicewojewoda Dariusz Piątek.
Gazeta Olsztyńska. UWM z nagrodą Lodołamacza za przełamywanie barier
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze", który ma na celu przełamywanie stereotypów związanych z niepełnosprawnością. Nasza uczelnia zdobyła wyróżnienie za całokształt działalności.
Nowiny Rybnickie. Najlepsi Lodołamacze!
Kolejny sukces pralni zatrudniającej osoby niepełnosprawne! Wygrała śląski etap ogólnopolskiego konkursu w kategorii zatrudnienie chronione.
Doceniono lokalną firmę - Super Lodołamacz 2015 dla Pomorzanki
9 września odbyła się X edycja Pomorskiej Gali Konkursu „Lodołamacze 2015”, podczas której nagradzani są wyjątkowi pracodawcy. Mowa tu o takich osobach i firmach, które potrafią łamać stereotypy i zaangażować się w pomoc osobom niepełnosprawnym. Jednym z takich pracodawców jest starogardzka Spółdzielnia Inwalidów „Pomorzanka”.
Lodołamacze z Elsinu
Elbląska Spółdzielnia Niewidomych Elsin wygrała regionalny etap konkursu Lodołamacze 2015 dla pracodawców wrażliwych społecznie. Jak się okazuje, spółdzielnia zatrudnia najwięcej niepełnosprawnych osób spośród wszystkich przedsiębiorstw z województw: warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.
Gospodarka Podkarpacka. Poznać wartość pracownika niepełnosprawnego. Opinia Pawła Morawczyńskiego

Rozmowa z Pawłem Morawczyńskim, laureat Lodołamacza Specjalnego 2015, wiceprezesem Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy.

O Łódzkich Lodołamaczach w TVP Łódź
TV TOYA. Jubileuszowe LODOŁAMACZE
Radio Łódź. Jan Zając, Prezes POPON o Konkursie Lodołamacze
Radio Łódź. Łódzka gala Lodołamacze 2015
Lodołamacze to ogólnopolski konkurs dla instytucji i firm szczególnie wrażliwych społecznie. W tegorocznej, dziesiątej edycji, o statuetkę ubiegało się blisko pół tysiąca pracodawców.
Radio90. Zatrudniają osoby niepełnosprawne. Dostali nagrodę Lodołamacze 2015
Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych z Wodzisławia nagrodzony statuetką "Lodołamacze 2015". Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wyróżniła placówkę z naszego regionu za działania na rzecz rehabilitacji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego.
Dziennik Łódzki. Lodołamacze 2015. Znamy zwycięzców konkursu

W łódzkiej kapitule konkursu "Lodołamacze 2015" zasiedli m.in. : wojewoda Jolanta Chełmińska, marszałek Witold Stępień, prezydent Hanna Zdanowska, posłanka Iwona Śledzińska - Katarasińska, okręgowy inspektor pracy Andrzej Świderski oraz dziennikarka telewizyjna Magdalena Michalak.

 

Radio Lublin. Tomaszowskie Koło jest prawdziwym Super Lodołamaczem
Strefa Biznesu - kujawsko-pomorskie. Lodołamacze 2015. Te kujawsko-pomorskie firmy doceniają niepełn
PIK Kielce. Super Lodołamacz dla "Uśmiechu"

W Krakowie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Uśmiech" z Kielc odebrało nagrodę w dziesiątej edycji konkursu "Lodołamacze 2015". Laureaci "Lodołamaczy" to firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. To pracodawcy, którzy integrują osoby niepełnosprawne i stwarzają im szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Nasze Miasto - Dąbrowa Górnicza. Lodołamacz 2015 dla Fundacji Wygrajmy Razem. Gratulujemy!

W katowickim Tatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego odbyła się jubileuszowa, X Śląska Gala wręczenia statuetek Lodołamacz 2015. Organizatorem imprezy jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizacje Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Nasze Miasto. Tomaszów Lubelski, Zamość. Lodołamacze: Wyjątkowa statuetka dla wyjątkowego miejsca

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim otrzymało wyjątkowe wyróżnienie - statuetkę Super Lodołamacza. To pierwszy etap konkursu mającego na celu docenianie podmiotów zatrudniających osoby niepełnosprawne.

TVP Bydgoszcz: Łamią bariery w pracy i społecznictwie. Dziś są laureatami
Kruszą bariery, przełamują stereotypy, płyną pod prąd - już po raz 10. przyznano specjalne nagrody dla pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne. "Lodołamacze 2015” wręczono podczas Kujawsko-Pomorskiej Gali Konkursu w Bydgoszczy. Ambasadorem konkursu w województwie kujawsko-pomorskim jest Adrianna Biedrzyńska.
TVP Bydgoszcz. Relacja z kujawsko-pomorskiej Gali LODOŁAMACZY
TVP Rzeszów. Gala Lodołamaczy w Reszowie
TVP Rzeszów. Statuetki Lodołamaczy Dla Pracodawców
Na lepsze przepisy czekają przedsiębiorcy zatrudniający osoby niepełnosprawne. Dziś gdy praca w ogóle stała się towarem deficytowym, a liczba rejestrowanych bezrobotnych ciągle rośnie, wsparcie słabszych na rynku pracy, jest bardzo ważne.
TVP Lublin. "Lodołamacze 2015". Laureaci Podkarpacia I Lubelszczyzny
Znani są już laureaci I etapu konkursu "Lodołamacze 2015" na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Tytuł "Superlodołamacza" zdobyło Polskie Stowarzyszanie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Koło" z Tomaszowa Lubelskiego. Wśród wyróżnionych znalazły się również Fundacja Fuga Mundi, Urząd Miasta Lublin oraz jedna z lubelskich drukarni.
Gazeta Pomorska. Ich wrażliwość skruszy każdy lód
Wiesław Szczepański dostał wczoraj Lodołamacza Specjalnego 2015. Choć od 35 lat walczy z SM, ma jeszcze ochotę, siłę i dużo serca dla innych.
Bydgoszcz24.pl. Otworzyli drzwi tym, dla których życie napisało trudniejszy scenariusz
Spichrze nad Brdą gościły dzisiaj laureatów dziesiątej edycji konkursu Lodołamacze organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Nowiny. Nie wstydzimy się schorowanych
Pytania do...  Adama Hadława z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
Gazeta Wyborcza Bydgoszcz. Przełamali barierę. Lodołamacze 2015 rozdane
Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne, w poniedziałek odebrali swoje nagrody. Gala odbyła się w bydgoskim Muzeum Okręgowym.
Strefa Biznesu. Lodołamacze 2015. Te kujawsko-pomorskie firmy doceniają niepełnosprawnych

Rozstrzygnięto etap regionalny 10. edycji tego konkursu.

Bydgoszcz - Twoje Miasto. Kto otrzymał tytuł Lodołamacze 2015?
W poniedziałek (14.09) poznaliśmy regionalnych laureatów konkursu Lodołamacze 2015. W tym roku konkurs odbywa się po raz 10.