Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2012 arrow Zwycięzcy Regionalni

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy










Ogólnopolscy Patroni Medialni














Zwycięzcy Regionalni
Regionalni laureaci Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie, Lodołamacze 2012:
 
Etap  DOLNOŚLĄSKO-OPOLSKI

Zatrudnienie Chronione

I miejsce - Spółdzielnia Inwalidów SPAMEL w Twardogórze

II miejsce - LPP Sp. z o.o. w Legnicy

III miejsce - Konsalnet Inowopol Spółka z o.o. ZPChr


Dodatkowo wyróżnienia otrzymali:

  • IMPEL Cleaning Sp. z o. o.
  • Brzeskie Centrum Handlowe MARKO ZPChr Scelina Marek i spółka- Sp. J.


Otwarty Rynek

I miejsce - Wojewódzki Zespół Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu

II miejsce - AmRest Sp. z o.o.

III miejsce - Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych - ZOZ S.A. w Polkowicach


 

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce - Legnicka Biblioteka Publiczna

II miejsce - Politechnika Wrocławska

III miejsce - Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych

 

Dodatkowo wyróżnienie otrzymał: Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze


Super Lodołamacz -  Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych  KKN
    

Lodołamacz Specjalny - Pan Leszek Kopeć

 

 

Etap KUJAWSKO-POMORSKI

 

Zatrudnienie Chronione

I miejsce -Spółdzielnia Inwalidów Branży Metalowej Tuchmet z Tucholi

II miejsce - Holkap Sp. z o. o. z Bydgoszczy

III miejsce - Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska z Koronowa


Wyróżnienie: Zakład Aktywności Zawodowej „MANGO” w Wąbrzeźnie

 
Otwarty Rynek

I miejsce - Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „Oaza” Sp. z o.o. w Inowrocławiu

W Kategorii otwarty rynek pracy Kapituła postanowiła przyznać dwa równorzędne wyróżnienia:

Za odwagę, upór i konsekwencje w stwarzaniu osobom niepełnosprawnym szansy na godne funkcjonowanie w społeczeństwie

  • Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK z Brześcia Kujawskiego
  • Wita Krystyna Jabłońska Usługi Rehabilitacyjne z Włocławka


Pracodawca Nieprzedsiębiorca

Wyróżnienie: Wyższa Szkoła Gospodarki  w Bydgoszczy


Super Lodołamacz - Spółdzielnia Socjalna Kreatywni z Bydgoszczy


Lodołamacz Specjalny - Pani Ewa  Ślósarek – Kierownik Wydziału Instrumentów Rynku Pracy PUP Toruń


 

Etap ŁÓDZKI

 

Zatrudnienie Chronione 

I miejsce - SIZEI Spółdzielnia Inwalidów Zakład Elementów Indukcyjnych

II miejsce - INTAP  Tobik Spółka Jawna

III miejsce -Laser-Sinex Sp. z o.o. 


Otwarty Rynek

I miejsce -Pelion Healthcare Group

II miejsce - Kapituła nie przyznała II miejsca

III miejsce -Kapituła nie przyznała III miejsca


Wyróżnienie:

  • "COMFORTUM", ul. Piotrkowska 165 /169 lok. 502, 90-447 Łódź
  • Car­dif Servi­ces Sp. z o.o., 90 – 562 Łódź, ul. Łąkowa 11


Pracodawca Nieprzedsiębiorca

I miejsce - Muzeum Kinematografii w Łodzi, pl. Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź

II miejsce - Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki, ul. Nawrot 94/96, 90-040 Łódź

III miejsce - Polski Związek Niewidomych, Okręg Łódzki Więckowskiego 13, 90-721 Łódź


Super Lodołamacz - II Urząd Skarbowy Łódź- Bałuty,   ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 105, 91-222 Łódź 


Lodołamacz Specjalny - Łódzkie Towarzystwo Rehabilitacyjno -Sportowe Niepełnosprawnych, Polska, 91-848 Łódź, ul Górnicza 5, „Drużyna Koszykarzy” Piotr Darnikowski, Robert Wiśnik, Krzysztof Pietrzyk.

 

 

Etap MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKI

 

Zatrudnienie Chronione

I miejsce - Spółdzielnia Inwalidów „Naprzód”  w Krakowie, 31-215 Kraków ul. Żabiniec 46

II miejsce - Spółdzielnia inwalidów „Tarnospin” w Tarnowie,  33-104 Tarnów, ul. okrężna 4A

III miejscel -  P.P.H.U. „SUBOR” Zakład Pracy Chronionej Ewa Ptak w Staszowie,  28-200 Staszów,   ul. Towarowa 40 


Otwarty Rynek

I miejsce i statuetka Lodołamacza - MC Perfekt Firma Handlowo- Usługowa Mariola Cierniak w Brzesku, 32-800 Brzesko, ul. Sikorskiego 72

II miejsce i srebrny medal - LabOratorum cogito sp. z o. o.  w krakowie 30-318 Kraków, ul. M. Bałuckiego 6

III miejsce i brązowy medal - aspen rEs sp. z o. o. w krakowie, 31-222 Kraków ul. Bularnia 5


Pracodawca Nieprzedsiębiorca

I miejsce - Stowarzyszenie na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego „KLUCZ”  w Kolbarku,   32-310 Klucze,  Kolbark, ul. Żródlana 3
II miejsce  i srebrny medal - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie, 31-261 Kraków, ul. Wybickiego 3A

III miejsce i brązowy medal - MIEJSKI Ośrodek pomocy społecznej w Krakowie, 30-529 Kraków, ul. Józefińska 14


Super Lodołamacz -  Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

Lodołamacz Specjalny - Andrzej Brandstaetter-  muzyk i założyciel  Fundacji Pro Artis


Wyróżnienie w kategorii Super Lodołamacz: Caritas Diecezji Sandomierskiej za szczególną wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

 

Etap MAZOWIECKI

 

Zatrudnienie Chronione
I miejsce - MTM Wytwórnia Artykułów z Tworzyw Sztucznych Tadeusz Szczepański ul. Mechaników 10, 03-684 Warszawa
II miejsce - ZPC Mieszko S.A, ul. Chrzanowskiego 8B, 04-392 Warszawa
III miejsce - PHU Hollywood Spółka Jawna, ul. Bojanowska 2a, 09-200 Sierpc

Otwarty Rynek
Kapituła nie przyznała I miejsca
II miejsce - Stanisław B. Pruszyński SYSTEM A-Z, ul. Chybicka 5, 04-825 Warszawa
III miejsce - P.Dussmann Spółka z o.o., ul. Kurpińskiego 55A, 02-733 Warszawa
Wyróżnienie - Invexhib Warszawa Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 123a, 02-017 Warszawa

Pracodawca Nieprzedsiębiorca

I miejsce - Fundacja „Vis Maior”, ul. Cieszkowskiego 1/3 lok. 75, 01-636 Warszawa

II miejsce - Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo, ul. Twarda 51/55, 00-818 Warszawa

III miejsce - Uniwersytet Przyrodniczo – Humanistyczny w Siedlcach, ul. Konarskiego 2, 08-110 Siedlce

 

Pracodawca Osoba Niepełnosprawna

I miejsce – Wyszkowska Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „SZRON”, ul. Adama Mickiewicza 5, 07-200 Wyszków

II miejsce – Vinet Łukasz Moskwa, ul. Szymanowskiego 5, 05-092 Łomianki

III miejsce - EduHit Danuta Lembowicz, Kraina Zabaw i Rozwoju Wyspa Uśmiechu, ul. Perkuna 56 lok. 33, 04-180 Warszawa

Lodołamacz Specjalny - Robert Nowak

Super Lodołamacz - Tadeusz Nowicki – Prezes Integracyjnego Klubu Sportowego AWF, ul. Marymoncka 34, 01-813 Warszawa

 

 

Etap PODKARPACKO-LUBELSKI

 

Zatrudnienie Chronione
I miejsce - ZMM Maxpol Zakład Pracy Chronionej Andrzej Polak 35-206 Rzeszów, ul. Okulickiego 16C

II miejsce - Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łęcznej, 21-010 Łęczna, ul. Krasnystawska 52

III miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Oleszycach Koła PSOUU w Jarosławiu, 37-630 Oleszyce, ul. Wiejska 114 Stare Oleszyce

 

Otwarty Rynek
I miejsce -  Niepubliczny Zakład opieki Zdrowotnej „RUDEK” Gabinety Rehabilitacji Medycznej Andrzej Rudek, ul. Pelczara 4/1, 35-312 Rzeszów
II miejsce - Zakład Fizjoterapii i Masażu Bio-Relax, 24-100 Puławy, ul. Zielona 28 a

III miejsce - ORTOREHA Zakład Sprzętu Ortopedycznego Wiesław Chorzępa, 35-026 Rzeszów ul. Reformacka 3

 

Pracodawca Nieprzedsiębiorca
I miejsce - Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Miejscu Piastowym, 38-430 Miejsce Piastowe, ul. Dworska 14

II miejsce - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rzeszowie, 35-051 Rzeszów, ul. Staszica 10b

III miejsce - Urząd Miasta Lublin, 201-109 Lublin, Plac Króla Władysława Łokietka 1

 

Lodołamacz Specjalny - Pan Jacek Czech

 

Wyróżnienie w kategorii Lodołamacz Specjalny - Pani Teresa Estko - za wybitne dokonania na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Super Lodołamacz - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu

Wyróżnienie w Kategorii Lodołamacz Specjalny - Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym -  za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych.

 

 

Etap POMORSKI

 

Zatrudnienie Chronione
I miejsce - Spółdzielnia Inwalidów GRYF - Zakład Pracy Chronionej
II miejsce - P.P.U.H. DOLAMEX
III miejsce - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kołobrzegu (które utworzyło i prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej)

Otwarty Rynek
Kapituła postanowiła nie przyznawać miejsca I w tej kategorii.
II miejsce - Andrzej Wójcik Kancelaria Radców Prawnych
III miejsce - INTERMARCHE Andalia Sp. z o.o.

Pracodawca Nieprzedsiębiorca
Kapituła zdecydowała nie przyznawać w tej edycji Konkursu żadnej nagrody w w/w kategorii.

Super Lodołamacz - Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe ”Szansa-Start Gdańsk”

Lodołamacz Specjalny - Ks. Janusz Steć – dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej

 

 

Etap ŚLĄSKI

 

Zatrudnienie Chronione
I miejsce - ANRO Firma Poligraficzno-Handlowa, Export-Import Anna Rotarska

II miejsce - Mototechnika Józef Zborowski Spółka Jawna

III miejsce - EKOMEX Spółka Jawna M&Ł Pilśniak

 

Dodatkowo wyróżnienie otrzymał:
Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Produkcyjno-Usługowy "Wspólna Pasja"

 

Otwarty Rynek

I miejsce - otrzymuje: Instytut Edukacji i Rozwoju Alfa Prim

II miejsce - Zakład Ochrony Mienia "IMPULS" S. C. Janusz Dudek, Bogdan Seweryn

III miejsce - DiH.pl S.C. Łukasz Gwara, Mariusz Paśko

 

Dodatkowo wyróżnienie otrzymały:
Koleje Śląskie Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

 

 

Pracodawca Nieprzedsiębiorca

I miejsce - Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

II miejsce - Stowarzyszenie FAON

 

Super Lodołamacz - Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „ELSTAN”

 

Lodołamacz Specjalny - Pan Marek Skorus - Starszy Inspektor Pracy Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach

 

 
Etap WIELKOPOLSKI
  

Zatrudnienie Chronione

I miejsce - Hotel Gracja Józef Kuczyński, ul. Dąbrowskiego 20B, 66-400 Gorzów Wlkp

II miejsce - Z.P.H.U. Tom-Kil Grażyna Tomczak Krzysztof Tomczak, ul. Witkowska 29 62-200 Gniezno

III miejsce - Zakład Produkcji Pościeli ŚWIT Izabela Wintoniak, ul. Błotna 5b, 65-133 Zielona Góra

  

Otwarty Rynek

I miejsce - Rosmosis-Wawrzyniak Sp. z o.o, Perzyce 46 63-760 Perzyce

II miejsce - Draft 6 Sp. z o. o., os. Łużyckie 51 66-200 Świebodzin

III miejsce - Delhan Artur Szyszka , ul. Budowlanych 5 64-100 Leszno

 

Pracodawca Nieprzedsiębiorca

I miejsce - Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidowmych i Słabowidzących, ul. Ognik 20B 60-386 Poznań

II miejsce - nie przyznano

III miejsce - Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu, ul. Poznańska 200 63-800 Gostyń

 

Lodołamacz Specjalny - Barbara Wrzesińska

 

Super Lodołamacz - Starostwo Powiatowe w Poznaniu