Startarrow Press room arrow Ruszyły "Lodołamacze", czyli konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie

Wersja dla osób niedowidzących










Ruszyły "Lodołamacze", czyli konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie

Statuetka przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku do konkursu zakwalifikowało się 400 firm z całej Polski. Do grona laureatów statuetki Lodołamacza w latach ubiegłych należą m. in.: wybitny polski lekarz, Teatr Dramatyczny w Warszawie, czy też największa firma reklamy out-of-home w Polsce.

 

 

Szukamy takich firm, instytucji i organizacji, które są wyjątkowe, zaangażowane i wrażliwe społecznie. Chcemy pokazywać tych, którzy pokonują bariery w życiu i pracy zawodowej. Zależy nam na promocji pracodawców zatrudniających i otwartych na osoby niepełnosprawne - mówi Monika Tykarska Prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, organizatora Konkursu.

 

W konkursie pracodawcy mogą startować w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja. Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacza dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych. Konkurs rozpoczyna się 15 kwietnia. Nominacje i zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 lipca na adres

 

Firmy nagradzane są podczas regionalnych gal w dziewięciu miastach Polski: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław. Laureaci statuetki Lodołamacza z regionów przechodzą do finału. Ogólnopolskich laureatów Konkursu Lodołamacze 2015 poznamy 29 września br. podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie. Przywilejem nagrodzonej firmy będzie możliwość posługiwania się tytułem Lodołamacza.

 

Organizatorem Konkursu Lodołamacze 2015 jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "FAZON" Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Źródło: www.super-polska.pl