Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2020 arrow Zwycięscy regionalni

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy




Ambasador Konkursu
Anita Włodarczyk











Ogólnopolscy Patroni Medialni




















Partner


Sponsor

Laureaci regionalni Konkursu LODOŁAMACZE 2020


 

10 września 2020 r. 
EC1 Łódź – Miasto Kultury, ul.: Targowa 1/3, Łódź

 

Kapituła Konkursu Regionu
łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego Lodołamacze 2020 

  • Łukasz Mikołajczyk - Wojewoda Wielkopolski
  • Konstanty Radziwiłł - Wojewoda Mazowiecki
  • Tobiasz Adam Bocheński - Wojewoda Łódzki
  • Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
  • Grzegorz Schreiber - Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego
  • Rafał Trzaskowski - Prezydent M. St. Warszawy
  • Jacek Jaśkowiak - Prezydent Miasta Poznania
  • Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łódź
  • Barbara Borys-Damięcka - Marszałek Senior Senatu/ Senator RP
  • Joanna Fabisiak - Posłanka na Sejm RP
  • Iwona Śledzińska-Katarasińska - Posłanka na Sejm RP
  • Władysław Skwarka - Dyrektor Łódzkiego Oddziału PFRON
  • Anna Skupień - Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału PFRON
  • Anna Wandzel - Dyrektor Mazowieckiego Oddziału PFRON
  • Piotr Cieplucha - Dyrektor Wydziału Rodziny i Polityki Społecznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego
  • Marek Andrzejewski - Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy
  • dr hab. Maciej Żukowski - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ekonomista, profesor nauk ekonomicznych
  • Kamil Jeziorski - p.o. Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
  • Tomasz Sieradz - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie
  • Małgorzata Pawlak - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu
  • Artur Szymbara - p.o. Okręgowego Inspektora w Łodzi
  • Jolanta Koszałka - Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie
  • Katarzyna Tręda-Pisera - Rzecznik Osób Niepełnosprawnych
  • Marcin Szczepański - Przewodniczący Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej POPON
  • Sławomir Michalski - Przewodniczący Łódzkiej Rady Wojewódzkiej POPON
  • Fryderyk Pąpka - Przewodniczący Wielkopolskiej Rady Wojewódzkiej POPON

 

Kategoria Zakład Pracy Chronionej 

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    DRAMERS S.A., Rabowice, ul. Olszynowa 38, 62-020 Swarzędz
  • II miejsce i srebrny medal:
    Seris Konsalnet Ochrona sp. z o.o., ul. Jana Kazimierza 55, 01-267 Warszawa
  • III miejsce i brązowy medal:
    Tartacznictwo-Stolarstwo, Ewa Rzepa,  ul: Łąkowa 7, 64-212 Siedlec


Wyróżnienia:
Grupa Kapitałowa Clar System, ul. Janickiego 20B, 60-542 Poznań
TOMKIL Ilona Tomczak-Nitka Kinga Gnat Spółka Jawna, ul. Witkowska 29, 62-200 Gniezno

 

Kategoria Otwarty Rynek

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Poczta Polska S.A., ul. Rodziny Hiszpańskich 8 , 00-940 Warszawa
  • II miejsce i srebrny medal:
    Fundacja Niepełnosprawność bez Barier, ul. Juliusza Słowackiego 11, 97-400 Bełchatów
  • III miejsce i brązowy medal:
    Spółdzielnia Socjalna Wspólny Sukces, ul. Janowiecka 98/a, 62-100 Wągrowiec


Wyróżnienie:
Fundacja Celeste, plac Wolności 8/1u, 91-416 Łódź

 

Kategoria Instytucja

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, ul. ks. Stanisława Staszica 1/3, 91-746 Łódź
  • II miejsce i srebrny medal:
    Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, ul. Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań
  • III miejsce i brązowy medal:
    Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki, ul. Sikorskiego 30/62, 95-035 Ozorków


Wyróżnienie:
Fundacja Emanio Arcus, ul. Jagiellońska 10, 05-120 Legionowo

 

Kategoria Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę - Oddział Łódzki, ul. Kościuszki 31, 95-035 Ozorków
  • II miejsce i srebrny medal:
    Zakład Aktywności Zawodowej „Dobry Start” Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych, ul. Krawiecka 10abc, 91-836 Łódź
  • III miejsce i brązowy medal:
    Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Wałczu, ul. Wronia 38, 78-600 Wałcz

 

Kategoria Przyjazna Przestrzeń

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Pływająca Baza Nurkowa i Rehabilitacyjna z Płotek, ul. Bydgoska 76 64-920 Piła


Kategoria Zdrowa Firma

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Infosys Poland Sp. z o. o., 91-402  Łódź, ul: Pomorska 106 A 

 

Kategoria Dziennikarz bez Barier

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Bartosz Szpurek, Niewidzialni.eu

 

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:  

SUPER LODOŁAMACZ 2020 

  • Niewidzialna Wystawa Warszawa

 

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2020 

  • Anna Rozetti

 

Wyróżnienie:
Jan Gawroński

 

 

Patroni Honorowi

  • Łukasz Mikołajczyk – Wojewoda Wielkopolski
  • Tobiasz Adam Bocheński – Wojewoda Łódzki
  • Konstanty Radziwiłł – Wojewoda Mazowiecki
  • Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego
  • Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
  • Jacek Jaśkowiak – Prezydent Miasta Poznania
  • Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi
  • Rafał Trzaskowski – Prezydent M.St. Warszawy

 

 Regionalni Patroni Medialni Konkursu

 


Sponsor

 

Relacja fotograficzna

 

 

17 września 2020 r. o godz. 13:00
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga, ul. Żeromskiego 12, Kielce

 

Kapituła Konkursu Regionu
lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego  Lodołamacze 2020

  • Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki
  • Zbigniew Koniusz - Wojewoda Świętokrzyski
  • Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski
  • Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski
  • Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Andrzej Bętkowski - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
  • Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego
  • Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa
  • Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublina
  • Tadeusz Ferenc - Prezydent Miasta Rzeszowa
  • Bogdan Wenta – Prezydent Miasta Kielce
  • Krzysztof Słoń - Senator RP
  • Krystyna Skowrońska - Poseł na Sejm
  • Urszula Rusecka - Poseł na Sejm RP
  • Marta Mordarska - Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON
  • Ryszard Dados - Dyrektor Oddziału Lubelskiego PFRON
  • Maciej Szymański - Dyrektor Oddziału Podkarpackiego PFRON
  • Andrzej Michalski - p.o. Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON
  • ks. mgr Stanisław Słowik - Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej
  • prof. dr hab. inż. Andrzej Chochół - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Józef Bajdel - Okręgowy Inspektor Pracy w Krakowie
  • Adam Derza - p. o. Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach
  • Barbara Kiełt - Okręgowy Inspektor Pracy w Rzeszowie
  • Małgorzata Wojda - Okręgowy Inspektor Pracy w Lublinie
  • Barbara Oleszkowicz - p.o. Dyrektora PUP w Rzeszowie
  • prof. dr hab. Bogusław Marek - Pełnomocnik Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ds. Studentów Niepełnosprawnych
  • Małgorzata Dankowska - Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim
  • Bernadeta Szczypta - Polskie Radio Rzeszów
  • Anna Dąbrowska - TVP Lublin
  • Tokarz Krzysztof - Przewodniczący Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej POPON


Kategoria Zakład Pracy Chronionej

  •  I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Spółdzielnia Inwalidów ELREMET z Białej Podlaskiej, ul. Prosta 35, 21-500 Biała Podlaska 
  • II miejsce i srebrny medal:
    Spółdzielnia „RENA”, aleja Tadeusza Rejtana 10, 35-310 Rzeszów
  • III miejsce i brązowy medal:
    Krakowska Spółdzielnia Niewidomych „SANEL”, ul. Bandtkiego 19, 30-129 Kraków

 

Kategoria Otwarty Rynek

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    SPIŻARNIA Sp. z o.o. sp.k., ul. Józefa Franczaka "Lalka" 12, 20-325 Lublin
  • II miejsce i srebrny medal:
    Przedsiębiorstwo Społeczne Społeczna 21 Sp. z o.o. non profit,  os. na Skarpie 43/17, 31-91 Kraków
  • III miejsce i brązowy medal:
    BIMEX-BÖLLHOFF Sp. z o.o., 37-127 Krzemienica 1A

 

Kategoria Instytucja

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Caritas Archidiecezji Lubelskiej, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2, 20-950 Lublin
  • II miejsce i srebrny medal:
    Wojewódzki Dom Kultury, ul. S. Okrzei 7, 35-959 Rzeszów
  • III miejsce i brązowy medal:
    Fundacja L'Arche, Śledziejowice 336, 32-020 Wieliczka

 

Kategoria Rehabilitacja Społeczno-zawodowa

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie, ul. Grodzka 49, 38-400 Krosno
  • II miejsce i srebrny medal:
    Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie, ul. Załęska 7a, 35-322 Rzeszów
  • III miejsce i brązowy medal:
    Warsztat Terapii Zajęciowej Teatroterapia przy Fundacji Teatroterapia Lubelska, ul. Młodej Polski 32/144,  20-323  Lublin

 

Kategoria Przyjazna Przestrzeń

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach, Bolestraszyce 130, 37-722 Wyszatyce

 

Kategoria Zdrowa Firma

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Kopalnia Soli „Wieliczka”,  ul. Park Kingi 1, 32-020 Wieliczka

 

Kategoria Dziennikarz bez Barier

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Ewa Dados - Radio Lublin S.A.Wyróżnienie:


 

Wyróżnienie:
Beata Wolańska - TVP 3 Rzeszów

 

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:


SUPER LODOŁAMACZ 2020 

  • Rzeszowska Drużyna Rugby na Wózkach FLYING WINGS


LODOŁAMACZ SPECJALNY 2020 

  • Stanisława Raczkiewicz

    Wyróżnienie:
    Ksiądz Jan Jagiełka

Galę poprowadziła Aleksandra Niemczyk – Prezenterka i  Dziennikarka Radia EM




Podczas Gali wystąpiła Julia Sołtyk

Julia jest studentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Laureatka wielu konkursów wokalnych, m.in. zdobywczyni nagrody Scyzoryk 2017 w kategorii Wokalista oraz zdobywczyni wyróżnienia w „Szansie na Sukces 2020” w odcinku z utworami Zbigniewa Wodeckiego. Kocha muzykę, chciałaby wiązać z nią swoją przyszłość. Marzy by pracować na scenie albo za nią jako scenograf telewizyjny.

 


Patroni Honorowi

  • Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki
  • Zbigniew Koniusz – Wojewoda Świętokrzyski
  • Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski
  • Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski
  • Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
  • Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
  • Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego
  • Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego
  • Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
  • Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa
  • Tadeusz Ferenc – Prezydent Miasta Rzeszowa
  • Bogdan Wenta – Prezydent Miasta Kielce

 

Regionalni Patroni Medialni Konkursu


 

Sponsorzy

 

 

 

Relacja fotograficzna

 

 

24 września 2020 r. o godz. 13:00
Teatr Korez, plac Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice

 

Kapituła Konkursu Lodołamacze 2020 Regionu dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego 

  • Adrian Czubak – Wojewoda Opolski
  • Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski
  • Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski
  • Cezary Przybylski – Marszałek Województwa dolnośląskiego
  • Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego
  • Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego
  • Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego
  • Jacek Sutryk – Prezydent Wrocławia
  • Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice
  • Andrzej Kotala –Prezydent Miasta Chorzów
  • Alina Nowak – Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
  • Alicja Chybicka – Senator RP
  • Barbara Zdrojewska – Senator RP
  • Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Poseł na Sejm
  • Marcin Sokołowski – Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału PFRON
  • Łukasz Żmuda – Dyrektor Opolskiego Oddziału PFRON
  • Jan Wroński – Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON
  • Andrzej Gonia – Dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON
  • Arkadiusz Kapuścik – Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu
  • Małgorzata Łagocka – Okręgowy Inspektor Pracy we Wrocławiu
  • Grzegorz Sikorski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach
  • Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby gospodarczej w Katowicach
  • Piotr Dąbrowski – Prezes Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych
  • Dominik Golema – Rzecznik ds. Dialogu Społecznego Urzędu Miejskiego Wrocławia
  • Edyta Świątczak-Gurzęda – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Paweł Parus – Pełnomocnik Marszałka d.s. Osób Niepełnoprawnych Województwa Dolnośląskiego
  • Ś.p. Bartłomiej Skrzyński – Rzecznik ds. Osób Niepełnosprawnych UM Wrocław
  • Beata Tomanek – Redaktor Radia Katowice
  • Zbigniew Piechociński – Przewodniczący Dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej
  • Józef Bodziony – Przewodniczący Śląskiej Rady Wojewódzkiej POPON

 

Laureaci

Kategoria Zakład Pracy Chronionej

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    ABC-Service Sp. Jawna, R. Brząkała, R. Gawron, M. Nazaruk Zakład Pracy Chronionej, ul Bolesławiecka 15, 53-614 Wrocław
  •  II miejsce i srebrny medal:
    Odnowa Sp. z o.o., ul. Bronisława Koraszewskiego 8/16, 45-011 Opole
  • III miejsce i brązowy medal:
    Zakłady Usługowe „EZT' S.A., ul. Modrzewiowa 7, 41-219 Sosnowiec

    Wyróżnienie:
    „STEN” Stanisław Jaroszuk, ul. Meliorancka 14 C, 51-180 Wrocław

 

Kategoria Otwarty Rynek

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Fundacja Leżę i Pracuję, ul. Kossutha 5b/3, 40-844 Katowice
  • II miejsce i srebrny medal:
    Cafe Równik, pl. Św. Macieja 5,  54-244 Wrocław
  • III miejsce i brązowy medal:
    Spółdzielnia Socjalna Honolulu, ul. Warszawska 37, 40-010 Katowice

 

Kategoria Instytucja

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Fundacja Promyk Słońca, ul. Swobodna 8a,  50-088 Wrocław
  • II miejsce i srebrny medal:
    Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM, ul. 1-go Maja 2, 49-300 Brzeg
  • III miejsce i brązowy medal:
    Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne „Teatr Grodzki”, ul. Stefanii Sempołowskiej 13, 43-300 Bielsko-Biała

    Wyróżnienie:
    Fundacja Aktywizacja Oddział w Opolu, ul. Władysława Reymonta 14/79, 46-020 Opole

 

Kategoria Rehabilitacja Społeczno-zawodowa

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia OSTOJA we Wrocławiu, ul. Litomska 10, 53-641 Wrocław
  • II miejsce i srebrny medal:
    Zakład Aktywności Zawodowej Rosa, Caritas Diecezji Legnickiej, ul. Żeromskiego 2, 58-500 Jelenia Góra
  • III miejsce i brązowy medal:
    Zakład Aktywności Zawodowej, Zakład Produkcyjno-Usługowy Wspólna Pasja w Żorach, ul. Bażancia 40; 44-240 Żory

    Wyróżnienie:
    WTZ i ZAZ Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, ul. K. Szymanowskiego 1, 45-724 Opole

 

Kategoria Przyjazna Przestrzeń

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Gmina Wrocław, pl. Nowy Targ 1-8, 50-141 Wrocław

 

Kategoria Zdrowa Firma

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start, ul. Drzymały 10, 66-400 Gorzów  Wielkopolski

 

Kategoria Dziennikarz bez Barier

  • Krzysztof Wostal - InfoKatowice.pl

 


Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:

 

SUPER LODOŁAMACZ 2020

  •  Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA, ul. Grabiszyńska 241 E, 53-234  Wrocław

 

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2020

  • Teresa, Kazimierz Jednoróg - Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu


Galę poprowadziła Beata Tomanek – dziennikarka Polskiego Radia Katowice

 


Podczas Gali wystąpiła Iga Kozacka – wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Najchętniej obraca się z stylistyce pop/soul/r’n’b. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Półfinalistka programu The Voice of Poland 5 w grupie Edyty Górniak, uczestniczka II edycji programu Bitwa na Głosy. Jest laureatką wielu festiwali i przeglądów wokalnych w tym takich jak Festiwal „Serca Bicie” im. Andrzeja Zauchy, Konkurs Dobrej piosenki im. Kaliny Jędrusik, Festiwal Niemen NON STOP, Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu 2016, Carpathia Festiwal 2017 czy Ogólnopolski Konkurs Piosenki Śpiewające Obrazy 2018, Festiwal Polskiej Piosenki w Luboniu 2019, na których nie raz zdobywała pierwsze nagrody

 

 

 Patronat honorowy

  • Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski
  • Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski
  • Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski
  • Adrian Czubak – Wojewoda Opolski
  • Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego
  • Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego
  • Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego
  • Jacek Sutryk – Prezydent Miasta Wrocławia
  • Andrzej Kotala – Prezydent Miasta Chorzów
  • Marcin Krupa – Prezydent Miasta Katowice


 

Patroni medialni

 

 

 

Sponsor



 Relacja fotograficzna

 

 

29 września 2020 r. o godz. 12:00
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

 

Kapituła Konkursu Regionu kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego Lodołamacze 2020

  • Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski
    Reprezentant Paweł Bednarski - Pełnomocnika Wojewody ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski
  • Dariusz Drelich - Wojewoda Pomorski
    Reprezentant Ireneusz Szweda - Doradca Wojewody
  • Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
    Reprezentant Halina Zygnerska - Kierownik Biura ds. Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  • Artur Kosicki - Marszałek województwa Podlaskiego
    Reprezentant Anna Drabarz - Pełnomocnik Marszałka ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
    Reprezentant Krystyna Żejmo-Wysocka - Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych
  • Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego
    Reprezentant Katarzyna Weremko - Dyrektor ROPS w Gdańsku
  • Wojciech Szczurek - Prezydent Miasta Gdyni
    Reprezentant Beata Wachowiak-Zwara - Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Rafał Bruski - Prezydent Miasta Bydgoszcz
    Reprezentant Agnieszka Bańkowska - Dyrektor Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej
  • Aleksandra Dulkiewicz - Prezydent Miasta Gdańska
    Reprezentant Ewa Kamińska - Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Ryszard Brejza - Prezydent Miasta Inowrocławia
    Reprezentant Grzegorz Gąsiorek - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia
  • Jacek Karnowski - Prezydent Miasta Sopotu
    Reprezentant Marlena Waruszewska-Jewsienia – Główny specjalista ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Aleksandra Gierej - Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PFRON
  • Dariusz Majorek - Dyrektor Pomorskiego Oddziału PFRON
  • Janusz Surmacz - p.o. Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON
  • Grażyna Bogdańska – p.o. Dyrektora Podlaskiego Oddziału PFRON
  • Janina Mironowicz - Dyrektor WUP Białystok
  • Michał Bruski - Kierownik Wydziału Programów Rynku Pracy WUP Gdańsk
  • Zbigniew Studziński - Okręgowy Inspektor Pracy w Bydgoszczy
  • Mariusz Pokrzywiński - p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Gdańsku
  • Marek Aleksiejuk - Okręgowy Inspektor Pracy w Białystoku
  • Jarosław Kowalczyk - Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie

 

LAUREACI

Kategoria Zakład Pracy Chronionej

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Elbląska Spółdzielnia Niewidomych ELSIN, ul. Warszawska 54-62, 82-300 Elbląg
  • II miejsce i srebrny medal:
    Spółdzielnia Inwalidów POMORZANKA, ul. Zielona 24, 83-200 Starogard Gdański
  • III miejsce i brązowy medal:
    Grupa Kapitałowa IGLOTEX, ul. Leśna 2, 83-220 Skórcz

 

Kategoria Otwarty Rynek

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Spółdzielnia Socjalna DALBA, ul. Helska 4, 84-100 Puck
  • II miejsce i srebrny medal:
    WIKA Polska Sp. z o. o. sp. k., ul. Łęgska 29/35, 87-800 Włocławek
  • III miejsce i brązowy medal:
    Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa”, ul.  Dworcowa 2, 86-320 Łasin

 

Kategoria Instytucja

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, ul. Grabowo 2, 81-265 Gdynia
  • II miejsce i srebrny medal:
    Integracyjny Klub Sportowy ATAK, ul. Robotnicza 68, 82-300 Elbląg
  • III miejsce i brązowy medal:
    Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach,  ul. Filipowska 20, 16-400 Suwałki

 

Kategoria Rehabilitacja Społeczno-zawodowa

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi, ul. Świecka 89 a, 89-500 Tuchola
  • II miejsce i srebrny medal:
    Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku, ul. Łęgska 20, 87-800 Włocławek
  • III miejsce i brązowy medal:
    Zakład Aktywności Zawodowej przy PSONI koło w Biskupcu, ul. Gdańska 1; 11-300 Biskupiec

    Wyróżnienie:
  • Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia” przy PSONI koło w Stargardzie, ul. Generała Władysława Sikorskiego 16, 73-110 Stargard

 

Kategoria Przyjazna Przestrzeń

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku, ul. Wyzwolenia 13, Paterek, 89-100 Nakło nad Notecią
  • II miejsce i srebrny medal:
    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku, Aleja Generała Józefa Hallera 16-18, 80-426 Gdańsk
  • III miejsce i brązowy medal:
    Hipodrom Sopot Sp. z o.o., ul. Polna 1, 81-745 Sopot

 

Kategoria Zdrowa Firma

W tej kategorii Kapituła regionalna konkursu postanowiła nie przyznawać nagród

 

Kategoria Dziennikarz bez Barier

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymuje:
    Michał Zaręba – Polskie Radio PiK S.A.

 

Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:

SUPER LODOŁAMACZ 2020

  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

 

LODOŁAMACZ SPECJALNY 2020

  • Ks. Stanisław Łada – proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim

    Wyróżnienie:
    Jadwiga Marzjan – Przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu

 

Galę poprowadził : Maciej Wilkowski – Polskie Radio PIK


Patronat honorowy

  • Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski
  • Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski
  • Artur-Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski
  • Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski
  • Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego
  • Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Rafał Bruski – Prezydent Bydgoszczy
  • Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska
  • Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni
  • Ryszard Brejza – Prezydent Miasta Inowrocławia
  • Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białegostoku
  • Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu

 

Patroni medialni 

 



 

 Relacja fotograficzna