Startarrow Press room arrow Media o nas arrow PUP w Rzeszowie: Lodołamacze 2023

Wersja dla osób niedowidzących

PUP w Rzeszowie: Lodołamacze 2023

W dniu 6 września 2023 r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się finałowa regionalna gala 18. edycji konkursu Lodołamacze 2023.

Podczas uroczystości poznano laureatów z czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Statuetki zostały przyznane w ośmiu kategoriach: zatrudnienie chronione, rehabilitacja społeczno-zawodowa, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń-dostępność, zdrowa firma, dziennikarz bez barier i biznes odpowiedzialny społecznie. Kapituła konkursu, w której czynny brał udział Jacek Górak p.o. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie, przyznała również honorowy tytuł Lodołamacza Specjalnego oraz tytuł Super Lodołamacza.

Przedstawiciele naszego regionu zwyciężyli aż w pięciu kategoriach.

W kategorii otwarty rynek pracy statuetkę Lodołamacza otrzymał Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie. Za najlepszą instytucję uznana została Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W kategorii rehabilitacja społeczo-zawodowa zwyciężył Zakład Aktywności Zawodowej Polskiego Związku Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzeszowie.

Firma ML SYSTEM Spółka Akcyjna z Zaczernia zdobyła I miejsce w kategorii zdrowa firma, a w kategorii przyjazna przestrzeń statuetka trafiła do Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Ponadto Firma FIBRAIN Sp. z o.o. z  Zaczernia zajęła II miejsce w kategorii biznes odpowiedzialny społecznie, a redaktor Polskiego Radia Rzeszów – pan Wojciech Wójcik otrzymał wyróżnienie w kategorii dziennikarz bez barier.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Zwycięzcy regionalni powalczą o tytuł LODOŁAMACZA podczas Ogólnopolskiej Gali Finałowej, która odbędzie się 12 października 2023 r. w Zamku Królewskim w Warszawie. Jak co roku patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Agata Kornhauser-Duda.