Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2008 arrow Zwycięzcy Regionalni

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy










Ogólnopolscy Patroni Medialni














Zwycięzcy regionalni
Oddział Dolnośląski

Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - Przedsiębiorstwo SIMET S.A. z Jeleniej Góry
2 miejsce - IMPEL CLEANING Sp. z o.o z Wrocławia
3 miejsce - Regionalna Spółdzielnia Usług Reha-bilitacyjno-Socjalnych RESURS we Wrocławiu

Otwarty Rynek:
1 miejsce - Kancelaria obsługi Prawnej i Finansowej WM Lawyers  Sp. z o.o. z Wrocławia
2 miejsce - ABC- SERVICE Sp. z o.o. z Wrocławia
3 miejsce - KONSALNET ZACHÓD Sp. z o.o. z Wrocławia

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - Politechnika Wrocławska
2 miejsce - Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy
3 miejsce - Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
1 miejsce – Zbigniew Piechociński -  Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe WADEX S.A. z Wrocławia
2 miejsce - Kazimierz Wilk  -  Zarządzanie nierucho-mościami i Doradztwo Księgowe z Jeleniej Góry
3 miejsce - Andrzej Kasprzak - Biuro Ochrony RANGER Sp. z o.o.

Zakład Aktywności Zawodowej:
Nominacja do etapu centralnego: Zakład Aktywności Zawodowej im. Jana Pawła II z  siedzibą w Branicach

Lodołamacz Specjalny: Jerzy Borowiec -  Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Wrocławskiej

Super Lodołamacz: J.E. Ks bp dr Stefan Regmunt

Oddział Kujawsko-Pomorski

Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - „Plast- Farb” Józef Głowiński z Płużnicy
2 miejsce - „Tuchmet” Spółdzielnia Inwalidów Branży Metalowej z Tucholi
3 miejsce - Hotel “City” Sp z o.o. z Bydgoszczy

Otwarty Rynek:
1 miejsce - Przychodnia „Przyjazna” Sp z o.o. w Bydgoszczy
2 miejsce - Sanatorium Uzdrowiskowe „Metalowiec 70” z Inowrocławia
3 miejsce - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Wita” Krystyna Jabłońska z Włocławka

Pracodawca Nieprzedsiębiorca
1 miejsce - Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
2 miejsce - Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu
3 miejsce - Straż Miejska w Bydgoszczy
Wyróżnienie: Polski Związek Niewidomych Okręg Kujawsko-Pomorski

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
1 miejsce - Pani Krystyna Jabłońska NZOZ „Wita” z Włocławka
2 miejsce - Pan Marek Czukiewski FPUH Angoba z Torunia
3 miejsce - Pani Barbara Czwiklińska  Salon Prasowy Maria i Basia

Zakład Aktywności Zawodowej:
1 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Bydgoszczy
Wyróżnienie: Zakład Aktywności Zawodowej „Ośrodek Sportu i Rehabilitacji” w Białych Błotach

Lodołamacz Specjalny: Pani Aleksandra Gierej

Super Lodołamacz: Regionalny Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy

Oddział Łódzki

Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - „Pokój” Spółdzielnia Elektrotechniczna z Łodzi
2 miejsce - SIZEI Spółdzielnia Inwalidów Zakład Ele-mentów Indukcyjnych ze Skierniewic oraz PPH „Stoptex”  Zpchr z Krzyżanowa
3 miejsce - „Laser Sinex” Sp. z o.o. Zpchr

Otwarty Rynek:
Nominacja do etapu centralnego: WITAR Wiatrak Tyble Sp. z o.o. z  Sokolnik

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych z Łodzi
2 miejsce - Uniwersytet Łódzki
3 miejsce - „Nasza Galeria” przy Stowarzyszeniu „Studio Integracji” oraz Urząd Statystyczny w Łodzi

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
1 miejsce - GKI Zdrowie – Grzegorz Kałębasiak  z Kutna
2 miejsce - Wandamed  z Łodzi
3 miejsce - Pub Dwie Dłonie Łodzi
Wyróżnienie: Bagracz – Trans Barbara Szczesna z Łodzi

Zakład Aktywności Zawodowej:
Nominacja do etapu centralnego: Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Lodołamacz Specjalny: Pan Redaktor Marek Krzciuk

Super Lodołamacz: „Interserwis”

Oddział Małopolski

Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - Fabryka Mebli Ryś sp. z o. o. w Krzywaczce
2 miejsce - Infomax Działowski, Lewicki, Szczepanik sp. jawna w Kielcach
3 miejsce - Bocheńska Spółdzielnia Inwalidów w Bochni

Otwarty Rynek:
1 miejsce - Primar L. M. Dudek
Wyróżnienie: Elektrociepłownia Kraków SA

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
2 miejsce - Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach
3 miejsce – Urząd Gminy w Kluczach

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
1 miejsce – Adam Krzysztofik FHU Kambek Zakład Mechaniki Pojazdowej w Kielcach
2 miejsce - Małgorzata Matyszew z Krakowa
3 miejsce - Forte – Zenon Rozwadowski w Wieliczce

Zakład Aktywności Zawodowej:
1 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej „U Pana Cogito” Pensjonat i Restauracja w Krakowie
2 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Stykowie

Lodołamacz Specjalny: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Super Lodołamacz: Stowarzyszenie Centrum Turystyki Podwodnej „Nautica” w Krakowie

Oddział Podkarpacki

Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - PPUH Elmar sp. z o. o. w Rzeszowie
2 miejsce - Łuksja Spółdzielnia im. Kleeberga w Łukowie
3 miejsce - Ele-comp sp. z o. o. w Rzeszowie

Otwarty Rynek:
1 miejsce - Pol-Panel sp. z o. o. w Rymanowie
2 miejsce - ZSWKiO Instal Czudec w Pstrągowej
3 miejsce - PPU Inter Tech sp. z o.o. w Lublinie

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - Dom Pomocy Społecznej w Łańcucie
2 miejsce - Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie
3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Rzeszowie

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
1 miejsce - Andrzeja Rudek - NZOZ Rudek Gabinet Rehabilitacji Medycznej
2 miejsce - Ryszard Cebula – Hurt - Papier sp. j.
3 miejsce - Walentyna Josińska – Firma Tina

Zakład Aktywności Zawodowej:
1 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Rymanowie

Lodołamacz Specjalny: siostra Barbara - Stefania Grycman

Super Lodołamacz: Duszpasterstwo Niewidomych przy parafii pod wezwaniem Św. Wojciecha i św. Stanisława

Oddział Pomorski


Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - IGLOTEX S.A. ze Skórcza
2 miejsce - Spółdzielnia Inwalidów im. Henryka Derdowskiego z Chojnic
3 miejsce - ADMAR II ze Słupska

Otwarty Rynek:
1 miejsce - Mariusz Wodzyński SEAWAY AGENCY LTD. Z Pruszcza Gdańskiego
2 miejsce - AJ Słupsk ze Słupska
3 miejsce - Akademia Językowa z Gdyni

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - Urząd Miasta Słupska
2 miejsce - Uniwersytet Gdański
3 miejsce - Gdyńskie Stowarzyszenie Integracyjne „Promyk”

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
1 miejsce - Mariusz Kasicki – właściciel firmy PPH LAKMET

Zakład Aktywności Zawodowej:
Nie przyznano nagród

Lodołamacz Specjalny
: Ks. Prałat Stanisław Łada

Super Lodołamacz: IGLOTEX S.A. ze Skurcza

Oddział Mazowiecki

Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - ASO M. Romanowski Spółka Jawna
2 miejsce - Zakład Poligraficzny Waldemar Gnatowski
3 miejsce - Wiepol z Sierpca oraz Spółdzielnia Inwalidów im. Zygmunta Starego z Kozienic

Otwarty Rynek:
1 miejsce - Gospoda Jaskółeczka
2 miejsce - Altix Sp. z o.o.
3 miejsce - ACHTEL Sp. z o.o.

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu
2 miejsce - Akademia Podlaska

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
1 miejsce - Zakład Poligraficzny „GROMAL”

Zakład Aktywności Zawodowej:
Nie przyznano

Lodołamacz Specjalny: INVEMER SYSTEM Sp. z o.o.

Super Lodołamacz: Spółdzielnia Inwalidów NOVUM

Oddział Śląski

Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - Spółdzielnia Domena
2 miejsce - PW Maxtop S.J.
3 miejsce - Madej & Wróbel sp. z o.o.

Otwarty Rynek:
1 miejsce - Trawipol Sp. z o.o.
2 miejsce - Spetech Sp. z o.o.

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - UM Siemianowice Śląskie
2 miejsce - MOPS Siemianowice Śląskie
3 miejsce - Książnica Beskidzka

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
Nominacja do etapu centralnego: Halina Nowak, wspólnik ZPH Fama

Zakład Aktywności Zawodowej:
1 miejsce - ZAZ Fundacji Nadzieja Dzieci Zakład Poligraficzny
2 miejsce - ZAZ Zakład Usług Pralniczych z Rudy Śląskiej
3 miejsce - ZAZ Introligatorsko Drukarski Stowarzyszenia Teatr Grodzki

Lodołamacz Specjalny: Edyta Świątczak-Gurzęda

Super Lodołamacz: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Oddział Wielkopolski

Zakład Pracy Chronionej:
1 miejsce - ZPC „Glutenex”Andrzej Kawa Zakład Pracy Chronionej z Sadów pod Poznaniem
2 miejsce - Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Max –Pol” – ZPCH z Rozrażewa
3 miejsce - Spółdzielnia Wielobranżowa USI z Poznania

Otwarty Rynek:
1 miejsce - D. Bońkowski i spółka komandytowa z Poznania
2 miejsce - Przetwórstwo Warzywno Owocowe Gil ze Starego Bojanowa
3 miejsce - Asta Net Małdziński, Ryczek Spółka Jawna z Piły

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim
2 miejsce - Urząd Miasta Cybinka

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
1 miejsce - Firma Romi – Romana Grzesiewicza z Poznania
2 miejsce - Firma Adaptacja Samochodów Henryka Centały z Poznania
Zakład Aktywności Zawodowej:
1 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Gołaszewie
2 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej „Promyk” w Żerkowie

Lodołamacz Specjalny: Mariusz Łasiński

Super Lodołamacz: Stowarzyszeniu Na Rzecz Młodych Twórców V.I.T.R.I.O.L. - Agacie Rappe i Julii Szubert

Etap Warmińsko-Mazurski

Zakład Pracy Chronionej
:
1 miejsce - Spółdzielnia Warmińska z Lidzbarka Warmińskiego
2 miejsce - Odzieżowa Spółdzielnia Inwalidów  „Warmia” w Ornecie

Otwarty Rynek:
Nominacja do etapu centralnego: „Gold-Tom” Tomasz Bednarski z Ostródy

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:
1 miejsce - Polski Związek Niewidomych Okręg Warmińsko-Mazurski
2 miejsce - Urząd Gminy Nowe Miasto Lubawskie z siedzibą w Mszanowie
3 miejsce - Urząd Miejski w Piszu

Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:
Nie przyznano nagród.

Zakład Aktywności Zawodowej:
1 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej Kamionek Wielki
2 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Giżycku
3 miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Olsztynie

Lodołamacz Specjalny: Tadeusz Milewski

Super Lodołamacz
: Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych