Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2010 arrow Zwycięzcy Regionalni

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy










Ogólnopolscy Patroni Medialni

















Zwycięzcy regionalni
Regionalni laureaci Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie, Lodołamacze 2010:


Etap Małopolsko - Świętokrzyski

Zatrudnienie Chronione:

I miejsce – PTUH "Daspol" sp. z o.o.
II miejsce – MHSI w Kielcach sp. z o.o.,
III miejsce – Omeko.

Otwarty Rynek Pracy:

I miejsce – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Profil A Sp. z o.o.,
II miejsce – Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Supon Sp. z o.o.,
III miejsce – FHU Perfekt s.c.

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce – Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Stróże,
II miejsce – Ośrodek Rehabilitacji Narządu Ruchu Krzeszowice,
III miejsce – Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych.

Pracodawca Osoba Niepełnosprawna:

I miejsce – FHU "KAMBEK" Zakład Mechaniki Pojazdowej.

Superlodołamacz - Gmina Klucze

Lodołamacz Specjalny - dr Andrzej Cechnicki.

Etap Pomorski:

Zatrudnienie Chronione:

I miejsce – Spółdzielnia Inwalidów „GRYF”,
II miejsce – Lac - Met Novumgrom,
III miejsce – LEBOS Sp. z o.o.

Otwarty Rynek Pracy:

II miejsce – Fota S.A.,
III miejsce – Telewizja Kablowa „Chopin”.

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Skarszewach,
II miejsce – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku,
III miejsce – Gdańskie Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki”.

Pracodawca Osoba Niepełnosprawna:

I miejsce – Mariusz Kasicki, Właściciel PPH LAKMET ze Starogardu Gdańskiego.

Superlodołamacz – Spółdzielnia Inwalidów Równość z Czerska.

Lodołamacz Specjalny – Dr Anna Kobylańska.

Etap Kujawsko – Pomorski:

Zatrudnienie Chronione:

I miejsce –Cenka spółka Jawna Jacek Mazur , Jacek Wanczura z siedzibą w Lisim Ogonie,
II miejsce – Torpak sp z o o z Wąbrzeźna,
III miejsce – Cargo sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Wyróżnienie - Zakładu Aktywności Zawodowej w Bydgoszczy

Otwarty Rynek Pracy:

I miejsce – Kujawska Fabryka Maszyn rolniczych sp z o.o. z Brześcia Kujawskiego,
II miejsce – NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Oaza z Inowrocławia,
III miejsce – NZOZ Wita z Włocławka

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce – Polski Związek Niewidomych okręg Kujawsko - Pomorski,
II miejsce – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy,
III miejsce – Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy.

Pracodawca Osoba Niepełnosprawna:

I miejsce – NZOZ Wita - Krystyna Jabłońska z Włocławka,
II miejsce – Przekąska catering biurowy - Gurtowski Łukasz z Torunia,
III miejsce – Angoba Firma Produkcyjno - Usługowo-Handlowa Ryszard Marek Czukiewski z Torunia.

Superlodołamacz – Fundacja Przystań Nadziei z Bydgoszczy.

Lodołamacz Specjalny – Maria Dreszer, pełnomocnika zarządu województwa ds. osób niepełnosprawnych.

Etap Mazowiecki:

Zatrudnienie Chronione:

I miejsce – Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna i Reklamowo-Handlowa „Adam” Adam Mazurek,
II miejsce – Andrea Sp. J.,
III miejsce – AMS S.A.

Otwarty Rynek Pracy:

I miejsce – Artystyczna Pracownia Modniarska PORTHOS Manufaktura Kapeluszy Sp. z o.o.,
II miejsce – Xandia – Rafał Szybik,
III miejsce – Altix Sp. z o.o.

Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce – Biblioteka Narodowa,
II miejsce – Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie,
III miejsce – Urząd Dzielnicy Bemowo.

Pracodawca Osoba Niepełnosprawna:

I miejsce – Łukasz Moskwa „VINET Łukasz Moskwa”,
II miejsce – Danuta Lembowicz, „EduHit Danuta Lembowicz, Kraina Zabaw i Rozwoju Wyspa Uśmiechu”,
III miejsce – Iwona Lis, „Ars Forani” Galeria Stylu.

Superlodołamacz – Urząd Marszałkowski – Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Lodołamacz Specjalny – prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski.

Etap Łódzki:

Kategoria Zatrudnienie Chronione:

I miejsce – Andex Sp. J.,
II miejsce – Spółdzielnia Inwalidów Millenium,
III miejsce – Laser –Sinex.

Wyróżnienia: ZAZ Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Polski Związek Głuchych METGAL Sp. z o.o.

Kategoria Otwarty Rynek:

I miejsce – „Dwie Dłonie”,
Wyróżnienie - Evres-Cleaning Service Emilian Klinkiewicz.

Kategoria Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce – Drugi Urząd Skarbowy Łódź- Bałuty,
II miejsce – Politechnika Łódzka,
III miejsce – Powiatowy Urząd Pracy nr 1 w Łodzi.

Kategoria Pracodawca Osoba Niepełnosprawna:

I miejsce – Grzegorz Kałębasiak – GKJ Zdrowie,
II miejsce – Damian Karolczak – KOM-WAT Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe,
III miejsce – Robert Podlasiak –NZOZ Rob-Med.

Superlodołamacz - Andex Sp. J.

Lodołamacz Specjalny - Tomasz Musielski – Prezes Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „JA - TY – MY”.

Etap Dolnośląsko – Opolski

Kategoria Zatrudnianie Chronione:

I miejsce - DGB DozorbudGrupa Polska Sp. z o.o. z Legnicy,
II miejsce - Impel Cleaning Sp. z o.o. z Wrocławia,
III miejsce - ABC – Servis Sp. J. z Wrocławia.

Kategoria Otwarty Rynek Pracy:

I miejsce - Przedsiębiorstwo Gastronomiczno Handlowe „GASTROPOL” Sp. z o.o. w Opolu,
II miejsce - Jelenia Plast Sp. z o.o. z Jeleniej Góry,
III miejsce - Jes-Pol Sp. z o.o. z Kłodzka.

Kategoria Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce – Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem z Opola,
II miejsce i srebrny medal : Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych,
III miejsce - Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze.

Kategorii: Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:

I miejsce - „TRANSLATOR” – Paweł Frost z Legnicy,
II miejsce - FHU Wellness – Elżbieta Wojdyła z Oławy,
III miejsce - JB Media Plus Spółka Cywilna Jarosław Perduta, Bartłomiej Skrzyński z Wrocławia.

Superlodołamacz - Stowarzyszeniu na rzecz równego dostępu do kształcenia “Twoje nowe możliwości” z Wrocławia

Lodołamacz Specjalny - dr Marek Czerner z Opola.

Etap Śląski:

Zatrudnianie Chronione:

I miejsce - Agencja Detektywistyczna ”TATWEDO” Sp. z o.o. z Bielska Białej,
II miejsce - ”SPOMET” Andrzej Nowotarski, Jan Mędrzak, Marek Adamczyk, Jacek Kamiński Spółka Jawna z Bielska Białej,
III miejsce - Zakłady Mięsne Madej & Wróbel Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej.

Kategoria Otwarty Rynek Pracy:

I miejsce - Hutchinson Poland Sp. z o.o., Zakład w Bielsku Białej,
II miejsce - TRAWIPOL Sp. z. o.o. z Gliwic,
III miejsce - VoxNet S.A. z Zabrza.

Kategoria Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich,
II miejsce - NZOZ Zakład Pulmonologii – Michała Ekkerta z Tarnowskich Gór,
III miejsce - Miejska Biblioteka Publiczna z Katowic.

Kategoria Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:

I miejsce - Firma Handlowo – Usługowa „PROMYK” - Krzysztof Pastel,

Superlodołamacz - Beata Tomanek, Redaktor Radia Katowice, autorka programu „Gdzieś Obok Nas”.

Lodołamacz Specjalny - Henryk Pięta, Prezes Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Niepełnosprawnych „Start”.

Etap Wielkopolski:

Zatrudnianie Chronione:

I miejsce - Firma Grapil Spółka Jawna z Piły,
II miejsce - Firma Drawex Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego,
III miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej w Żerkowie.

Kategoria Otwarty Rynek Pracy:

I miejsce - Przetwórnia Owocowo Warzywna „Gil” ze Starego Bojanowa,
II miejsce - Pleszewskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. z Pleszewa,
III miejsce - Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie.

Kategoria Pracodawca Nieprzedsiębiorca:

I miejsce - Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących z Poznania,
II miejsce - Wyższa Szkoła Biznesu z Gorzowa Wielkopolskiego,
III miejsce - Starostwo Powiatowe w Pile.

Kategoria Przedsiębiorca Osoba Niepełnosprawna:

I miejsce - Prywatna Działalność Gospodarcza „Taxi”– Zbigniew Zawiło,
II miejsce - Biuro Oprogramowania Systemów Informatyzacji Przedsiębiorstw BOSIP Sp. z o. o. z Poznania – właściciel - Bartłomiej Butlewski.

Super Lodołamacz - Stowarzyszenie „Start”

Specjalny Lodołamacz - Zuzanna Janaszek Maciaszek

Etap Podkarpacko – Lubelski:

Kategoria Zatrudnienie Chronione:

I miejsce - PW Wenta sp. z o.o. we Frysztaku,
II miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej – Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu,
III miejsce - Zakład Aktywności Zawodowej – Fundacja Contigo w Woli Dalszej.

Kategoria Otwarty Rynek Pracy:

I miejsce - NZOZ „RUDEK” Gabinet Rehabilitacji Medycznej w Rzeszowie,
II miejsce - MPEC Rzeszów sp. z .o. o.,
III miejsce - ORTOREHA Zakład Sprzętu Ortopedycznego Wiesław Chorzepa w Rzeszowie.

Kategoria: Pracodawca  Nieprzedsiębiorca

I miejsce - Urząd Miasta Lublin,
II miejsce - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Kategoria Osoba Niepełnosprawna Przedsiębiorca:

I miejsce - Ryszard Cebula z Rzeszowa,
II miejsce - Andrzej Reizer z Łańcuta,
III miejsce - Wiesław Chorzępa z Rzeszowa.

Superlodołamacz - Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jarosławiu

Lodołamacz Specjalny - Anna Dębska z WTZ w Woli Zgłobieńskiej